Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Trnavský bikeshop Ground si pripravil skvelú vianočnú reklamu

V krátkom spote sa odohráva príbeh o vnučke, ktorá si nájde pod vianočným stromčekom nový bicykel a dedkovi, ktorému dodá vnučka čerstvú dávku motivácie...
Biker

Richard Trebatický otvoril pred rokom v Trnave nový bicyklový obchod s názvom Ground. Pandémia covidu-19 bola v plnom prúde, bicyklov bol nedostatok, no aj tak sa rozhodol, že predajňu otvorí. Začínal iba so značkou Trek, no postupne pridali aj ďalšie značky a stali sa slovenským dovozcom Rondo a NS Bikes. Rišo nám odpovedal na to, aké náročné bolo otvoriť vlastnú predajňu a aj na to, či v Trnave fungujú na zákazníkov červeno-čierne bicykle.

Ako si prišiel na myšlienku otvoriť svoj vlastný obchod s bicyklami?

S myšlienkou otvoriť si vlastný obchod som sa pohrával posledných päť rokov. Nemal som presné kontúry, kde, čo a ako, ale veľmi dlho som vedel, že chcem robiť na svojom a podľa seba.

Začínali ste primárne s Trekom. Podľa čoho si sa rozhodol, akú značku chceš predávať?

Áno, na začiatku boli dve „áčkové“ bicyklové firmy a vyšlo nám to práve s Trekom. Vo všeobecnosti sa mi páči, keď sa veci robia koncepčne. Už keď som sa rozhodol, že otváram obchod, chcel som niečo prémiové, zamerané na jednu, maximálne dve značky bicyklov. Ak by sme neotvárali v dobe covidu, asi by sme aj zostali 100 % Trek Concept Store.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu