Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status "musíte vidieť."
Matúš Bušík

Škótsky trialový jazdec sa vracia do ulíc s novými a progresívnymi trikmi na jedinečnom pozadí ikonického mesta. Danny MacAskill pokračuje v zvyšovaní latky už viac ako desaťročie od jeho virálnej senzácie a prelomového filmu Inspired Bicycles.

Danny sa vracia tam, kde sa to všetko v roku 2009 začalo a to čisto pouličným filmom. Vracia sa ku svojim koreňom v „Pohľadnici zo San Francisca.“

San Francisco je kultom akčných športov vybavených rôznymi štruktúrami a prekážkami, ktoré nie sú nikde inde na svete a ktoré môže známy jazdec využiť.

Danny Macaskill robí backflip.
Foto: Dave Mackison / Red Bull Content Pool

Môžete sa tešiť na scenérie s Golden Gate Bridge, na časť v Alcatraze alebo na ikonické strmé ulice San Francisca.

Danny sa o mieste vyjadril: „Vybral som si San Francisco, pretože je to také ikonické pozadie pre film. Bez ohľadu na to, na ktorej ulici sa nachádzate alebo akým smerom sa pozeráte, viete, že ste v San Franciscu. Či už sú to strmé kopce, farebné terasové domčeky alebo úžasné výhľady na dva mosty a Alcatraz. Pre mňa je to ideálne miesto na natočenie filmu.“

Pozrite si aj ďalšie virálne videá Dannyho Macaskilla:

Danny Macaskill pred piatimi rokmi utrpel vážnejšie zranenie kolena, ale dnes je späť a v najlepšej forme. Zranenie, ktoré mu zmenilo kariéru, nezabránilo hviezde škótskeho pouličného trialu posúvať hranice toho, čo môže dosiahnuť na dvoch kolesách.

„Pohľadnica zo San Francisca je projekt mojej skutočnej vášne, odráža čistú tvrdú jazdu, na ktorú vás nepripraví žiadny tréning. Niektoré z týchto trikov zažili viac ako 300 pokusov o dokonalé prevedenie, ale ja som silnejší ako kedykoľvek predtým a vždy sa mi bude dariť posúvať hranice športu a vytvárať progres,“ hovorí MacAskill.

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu