Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Video: Ako Tom Pidcock zlomil koleso na Svetovom pohári v Hulste?

Mladý Brit bol v poslednom kole na druhom mieste za Mathieu van der Poelom, ale preteky napokon nedokonči.
Martin Sarvaš
 Video: Ako Tom Pidcock zlomil koleso na Svetovom pohári v Hulste?

Tom Pidcock začal uplynulý víkend úspešne víťazstvom na cyklokrosových pretekoch X2O Trofee Kortrijk a nedeľu pokračoval v skvelom výkone na pretekoch Svetového pohára v Hulste.

V Hulste však štartoval aj Mathieu van der Poel, ktorý pri svojej premiére v sezóne 2022/23 predviedol suverénne najlepší výkon. Pidcock bol však jediný, kto dokázal ako-tak držať tempo s Van der Poelom, aj keď niekoľko sekúnd stále zaostával.

V poslednom kole už bolo viac-menej jasné, že Mathieu van der Poel si ide po víťazstvo a cyklokrosový majster sveta skončí na druhom mieste.

Tom Pidcock mal však v poslednom kole veľkú smolu, keď sa po krátkom, ale prudkom zjazde a prechode na vyasfaltovanú časť zlomilo zadné koleso.

Stalo sa mu to tesne za miestom, kde by mal ešte možnosť vymeniť si bicykel, ale takto už len sklamane vyložil bicykel na rameno, chvíľu utekal, potom spomalil a napokon prekročil pásku a z pretekov odstúpil.

„Ani neviem presne, čo sa stalo. Myslím, že som niečo trafil, možno ten stĺp alebo možno niečo iné. Nie som si celkom istý. Potom sa mi zlomilo koleso. Chvíľu som kráčal, ale bolo to stále ďaleko a nemalo to už zmysel,“ povedal Pidcock.

Pidcock mal smolu aj na predošlých pretekoch Svetového pohára v Overijse, kde ho ani tvrdý pád, zaseknuté radenie a „pokazená“ topánka neodradili od boja o víťazstvo. Po technických problémoch bol na poslednom mieste a v záverečnom kole bojoval o víťazstvo, no napokon skončil druhý.

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu