Mladý Brit bol v poslednom kole na druhom mieste za Mathieu van der Poelom, ale preteky napokon nedokonči.

Tom Pidcock začal uplynulý víkend úspešne víťazstvom na cyklokrosových pretekoch X2O Trofee Kortrijk a nedeľu pokračoval v skvelom výkone na pretekoch Svetového pohára v Hulste.

V Hulste však štartoval aj Mathieu van der Poel, ktorý pri svojej premiére v sezóne 2022/23 predviedol suverénne najlepší výkon. Pidcock bol však jediný, kto dokázal ako-tak držať tempo s Van der Poelom, aj keď niekoľko sekúnd stále zaostával.

V poslednom kole už bolo viac-menej jasné, že Mathieu van der Poel si ide po víťazstvo a cyklokrosový majster sveta skončí na druhom mieste.

Tom Pidcock mal však v poslednom kole veľkú smolu, keď sa po krátkom, ale prudkom zjazde a prechode na vyasfaltovanú časť zlomilo zadné koleso.

Stalo sa mu to tesne za miestom, kde by mal ešte možnosť vymeniť si bicykel, ale takto už len sklamane vyložil bicykel na rameno, chvíľu utekal, potom spomalil a napokon prekročil pásku a z pretekov odstúpil.

„Ani neviem presne, čo sa stalo. Myslím, že som niečo trafil, možno ten stĺp alebo možno niečo iné. Nie som si celkom istý. Potom sa mi zlomilo koleso. Chvíľu som kráčal, ale bolo to stále ďaleko a nemalo to už zmysel,“ povedal Pidcock.

Pidcock mal smolu aj na predošlých pretekoch Svetového pohára v Overijse, kde ho ani tvrdý pád, zaseknuté radenie a „pokazená“ topánka neodradili od boja o víťazstvo. Po technických problémoch bol na poslednom mieste a v záverečnom kole bojoval o víťazstvo, no napokon skončil druhý.