Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Mathieu van der Poel vyhral cyklokrosové preteky Svetového pohára v Hulste, Pidcock zlomil koleso

Majster sveta Tom Pidcock bol ešte v poslednom kole na druhom mieste, ale praskol mu ráfik a preteky nakoniec nedokončil.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel vyhral cyklokrosové preteky Svetového pohára v Hulste, Pidcock zlomil koleso

Svetový pohár v cyklokrose, Hulst 2022

Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) predviedol úspešný návrat k cyklokrosu, keď sa mu podarilo vyhrať na Svetovom pohári v Hulste.

Van der Poel štartoval až zo štvrtého radu, no rýchlo sa prepracoval do vedúcej skupiny. Po páde sa posunul a piate miesto a opäť sa musel prebojovať na čelo, čo sa mu po skvelom výkone podarilo a následne sa vzdialil majstrovi sveta Tomovi Pidcockovi (Ineos Grenadiers).

Do konca zostávali niečo menej ako dve kolá, aby si vybudoval rozhodujúci náskok.

Pidcock, sobotňajší víťaz X20 Trofee Kortrijk, mal Van der Poela stále na očiach, keď prechádzal cieľom do posledného kola, ale Britove preteky ukončil zlomený ráfik a frustrovaný z pretekov odstúpil.

Pidcockova smola umožnila Laurensovi Sweeckovi (Crelan-Fristads) získať druhé miesto a Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen Bingoal) skončil tretí.

Video: Pidcock zlomil koleso v poslednom kole:

„Po technickej stránke som urobil veľa chýb, ale myslím si, že je to normálne,“ povedal Van der Poel. „Pre mňa v cyklokrose je to naozaj dlhá doba, takže som naozaj šťastný, že som späť. Je to celkom dobrý pocit, už je to dávno, čo som vyhral cyklokrosové preteky.“

„Minulý rok nebola dobrá sezóna. Sezónou sa to ani nedá nazvať, kvôli problémom s chrbtom som absolvoval jeden a pol cyklokrosových pretekov. Ako som povedal, cítil som sa celkom dobre, na Hulst som mal dobrú prípravu. S formou som naozaj spokojný.“

„Stále je čo robiť, aby som bol skutočne na mojej najvyššej úrovni, ale s dneškom môžem byť naozaj spokojný,“ povedal Van der Poel.

„Potrebujem pár cyklokrosových pretekov, aby som sa k tomu vrátil. Moja forma je naozaj dobrá, v Španielsku som mal dobrú prípravu, ale potrebujem špecifickejší tréning na cyklokrosovom bicykli. Ale dúfam, že v decembrovom období budem na mojej najvyššej úrovni,“ dodal Van der Poel.

Výsledky Svetového pohára v Hulste, 2022:

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu