Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Video: Ultimate Urban Enduro 2022 sú prvé meststké enduro preteky (+výsledky)

V Mexiku sa uskutočnili vôbec prvé preteky podobného charakteru. Pretekov sa zúčastnilo 50 pozvaných svetových jazdcov a viac ako 200 amatérov. Tí pretekali na štyroch mestských tratiach s celkovou dĺžkou takmer 2600 metrov.
Matúš Bušík

12. novembra 2022 sa v Guanajuate konali prvé preteky 100% Urban Enduro na svete.

Tieto preteky kombinovali intenzitu Urban Downhill s klasickým formátom Enduro, výsledkom čoho bol 16 km okruh so 4 meranými úsekmi v magickom meste svetového kultúrneho dedičstva Guanajuato v srdci Mexika.

Na pretekoch sa zúčastnilo 25 medzinárodných špičkových jazdcov a 56 amatérov. Jazdci z 8 rôznych krajín s veľkými menami ako napríklad Killian Bron (FRA), Mark Mathews (CAN), Bernardo Cruz (BR) a ďalší.

Preteky boli rozdelené na dve kategórie PRO a amatéri. Rodziel v tratiach bol len ten, že amatérski jazdci mali zakryté medzery na skokoch a prekážkach.

Mexické mesto Guanajuato je celosvetovo známe vďaka svojej histórii, ktoré je stále všade prítomná. Okrem toho sa tu každoročne organizuje jeden z najznámejších festivalov v latinskej Amerike – Cervantino festival.

Toto mesto má hory, kopce, úzke uličky, tradičné námestia a podzemné tunely, čo z neho robí ideálne prostredie pre Ultimate Urban Enduro.

Foto: Marcos Ferro

Z víťazstva v elitnej kategórii sa napokon tešil Juan Fernando Muñóz z Kolumbie s výsledným časom 4:37 min. Na druhom mieste za ním skončil jeho krajan Camilo Sanchéz so stratou 6 sekúnd a na treťom mieste sa umiestnil domáci jazdec Alan Reyes, ktorý za víťazom zaostal o 12 sekúnd.

Zrejme najväčšia hviezda podujatia Francúz Kilian Bron preteky dokončil na 5. mieste so stratou 14,17 sekúnd na víťazného Kolumbijca.

Medzi ženami bola najrýchlejšou pretekárkou Ingrid Larouche z Kanady, ktoré dosiahla výsledný čas 6:14 min. Za ňou sa umiestnila dvojica pretekárok z Mexika Karina Garcia a Miranda Snyder.

Kompletné výsledky nájdete na stránke podujatia www.ultimateurbanenduro.com.

 

 

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu