Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Inzercia

Mercedes T180 d je praktické a pohodlné rodinné auto

Minivan od Mercedesu spĺňa presne to, čo by ste od neho čakali. Poskytuje prémiovú kvalitu, výbavu a pohodlie.
Matúš Bušík

Mercedes T 180 d v sebe na prvý pohľad kombinuje vlastnosti osobného a úžitkového vozidla. Zadná časť s veľkým kufrom pripomína dodávku z triedy V, zatiaľ čo predná sa viac podobá na osobné vozidlo.

Na prvý pohľad zaujmú aj zadné dvere, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách a otvárajú sa vysunutím – vec typická pre veľké dodávky.

Lyžiny  na streche majú v sebe integrované priečniky, takže ich viete jednoducho použiť a namontovať na ne nosič na bicykle alebo strešný box, prípadne lyžiarsku výbavu. Takýto nosič nemám, takže som používal ten na ťažné zariadenie.

Veľmi pekná je predná maska vozidla a čo sa týka celkovo estetickej stránky, nie sú tu žiadne prehnané veci. Dizajn skôr pôsobí jednoducho a vkusne. Osobne sa mi veľmi páčila bordová farba laku.

Interiér 

Pozrime sa aj dovnútra vozidla, ktoré hneď na prvý dojem poskytuje veľkorysý priestor, či už ide o predné sedadlá, na ktorých sedíte o niečo vyššie ako v klasickom aute a máte tak dostatočný rozhľad okolo seba, alebo o zadné, ktorých veľkou výhodou je, že sú to tri naozaj plnohodnotné sedadlá. Pohodlne sa tu teda usadia aj traja dospelí ľudia.

Kufor je, ako by ste od tohto typu vozidla očakávali, dostatočne veľký – 517 l – a vojde doň všetko, čo potrebujete. Ak by ste T 180 používali ako rodinné vozidlo, myslím si, že kočiar sa doň vojde pohodlne. Výhodou kufra je aj to, že má naozaj nízke dno, čo oceníte pri nakladaní a vykladaní.

Čo sa týka displeja, je dostatočne veľký a ovláda sa intuitívne. Na ovládanie som si zvykol za krátky čas a veľa funkcií môžete ovládať priamo na volante pomocou malých dotykových tlačidiel. Toto sa mi naozaj páčilo a verím, že je to budúcnosť.

V príplatkovej výbave, ktorú sme testovali, bola aj funkcia Keyless go,  vďaka ktorej auto nemusíte odomykať ani zamykať. Stačí, ak sa k nemu priblížite na pár metrov a ono urobí všetko potrebné.

Pod kapotou 

Vozidlo sme testovali s najsilnejším možným motorom, a síce s 1,5 l dieselom s výkonom 85 kW/116 k. Na bežnú prepravu jednej alebo dvoch osôb a menšieho nákladu to stačí, ale na nejaké zbesilé predbiehanie to nie je. Ak by som mal v aute 5 ľudí a nejaký náklad, asi by som sa predbiehania vzdal úplne.

V tejto výbave má T 180 automatickú 7-stupňovú prevodovku a spotreba, samozrejme, závisí od terénu a štýlu jazdy. Na dlhších trasách som ju dokázal ustrážiť niekde na úrovni 6 l/100 km. Na diaľnici to bolo aj niečo cez 7 l/100 km.

Výsledný dojem 

V aute sa sedí veľmi pohodlne a pohodlné je aj jeho riadenie. K tomu prispieva množstvo asistenčných systémov, ktorých aktiváciu si volíte sami. Poskytuje dostatok priestoru pre viacčlennú rodinu. Výhodou sú veľký kufor s nízkym dnom a tri samostatné sedadlá vzadu.

Aktuality

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Zavrieť reklamu