Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Mercedes T180 d je praktické a pohodlné rodinné auto

Minivan od Mercedesu spĺňa presne to, čo by ste od neho čakali. Poskytuje prémiovú kvalitu, výbavu a pohodlie.
Matúš Bušík
Mercedes T180 d je praktické a pohodlné rodinné auto

Mercedes T 180 d v sebe na prvý pohľad kombinuje vlastnosti osobného a úžitkového vozidla. Zadná časť s veľkým kufrom pripomína dodávku z triedy V, zatiaľ čo predná sa viac podobá na osobné vozidlo.

Na prvý pohľad zaujmú aj zadné dvere, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách a otvárajú sa vysunutím – vec typická pre veľké dodávky.

Lyžiny  na streche majú v sebe integrované priečniky, takže ich viete jednoducho použiť a namontovať na ne nosič na bicykle alebo strešný box, prípadne lyžiarsku výbavu. Takýto nosič nemám, takže som používal ten na ťažné zariadenie.

Veľmi pekná je predná maska vozidla a čo sa týka celkovo estetickej stránky, nie sú tu žiadne prehnané veci. Dizajn skôr pôsobí jednoducho a vkusne. Osobne sa mi veľmi páčila bordová farba laku.

Interiér 

Pozrime sa aj dovnútra vozidla, ktoré hneď na prvý dojem poskytuje veľkorysý priestor, či už ide o predné sedadlá, na ktorých sedíte o niečo vyššie ako v klasickom aute a máte tak dostatočný rozhľad okolo seba, alebo o zadné, ktorých veľkou výhodou je, že sú to tri naozaj plnohodnotné sedadlá. Pohodlne sa tu teda usadia aj traja dospelí ľudia.

Kufor je, ako by ste od tohto typu vozidla očakávali, dostatočne veľký – 517 l – a vojde doň všetko, čo potrebujete. Ak by ste T 180 používali ako rodinné vozidlo, myslím si, že kočiar sa doň vojde pohodlne. Výhodou kufra je aj to, že má naozaj nízke dno, čo oceníte pri nakladaní a vykladaní.

Čo sa týka displeja, je dostatočne veľký a ovláda sa intuitívne. Na ovládanie som si zvykol za krátky čas a veľa funkcií môžete ovládať priamo na volante pomocou malých dotykových tlačidiel. Toto sa mi naozaj páčilo a verím, že je to budúcnosť.

V príplatkovej výbave, ktorú sme testovali, bola aj funkcia Keyless go,  vďaka ktorej auto nemusíte odomykať ani zamykať. Stačí, ak sa k nemu priblížite na pár metrov a ono urobí všetko potrebné.

Pod kapotou 

Vozidlo sme testovali s najsilnejším možným motorom, a síce s 1,5 l dieselom s výkonom 85 kW/116 k. Na bežnú prepravu jednej alebo dvoch osôb a menšieho nákladu to stačí, ale na nejaké zbesilé predbiehanie to nie je. Ak by som mal v aute 5 ľudí a nejaký náklad, asi by som sa predbiehania vzdal úplne.

V tejto výbave má T 180 automatickú 7-stupňovú prevodovku a spotreba, samozrejme, závisí od terénu a štýlu jazdy. Na dlhších trasách som ju dokázal ustrážiť niekde na úrovni 6 l/100 km. Na diaľnici to bolo aj niečo cez 7 l/100 km.

Výsledný dojem 

V aute sa sedí veľmi pohodlne a pohodlné je aj jeho riadenie. K tomu prispieva množstvo asistenčných systémov, ktorých aktiváciu si volíte sami. Poskytuje dostatok priestoru pre viacčlennú rodinu. Výhodou sú veľký kufor s nízkym dnom a tri samostatné sedadlá vzadu.

Aktuality

15:18 Pozvánka: Kellys vás pozýva na otvorenie novej predajne Kellys Factory Store v Košiciach.

Kellys už 4. apríla otvorí novú podnikovú predajňu Kellys Factory Store v Košiciach.

15:04 E*Thirteen uviedli na trh nové kľuky Helix Race.

Sú hliníkové a určené ortodoxným jazdcom gravity disciplín.

14:36 Tím Jumbo-Visma otestoval systém nastaviteľného tlaku v pneumatikách KAPS.

Systém umiestnený v nábojoch testovali počas pretekov Dwars Door Vlaanderen.

13:57 Video: Tréning na druhé kolo svetového pohára v disciplíne enduro v austráslkom Derby.

Už v sobotu sa uskutoční druhé kolo svetového pohára v disciplíne enduro. Jazdci to zatiaľ v tréningu nemajú vôbec jednoduché, nakoľko trate sú veľmi mokré a klzké. O pády a zaujímavé prejazdy teda nie je núdza.

12:41 Alaphilippe si po pretekoch Dwars Door Vlaanderen pridal dve hodiny tréningu.

Niekdajší majster sveta v cestnej cyklistike Julian Alaphilippe si po svojom 29. mieste v pretekoch Dwars Door Vlaanderen, ktoré mali vyše 183 km povedal, že pokračuje v tréningu.

Zavrieť reklamu