Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fox predstavil helmu Proframe RS s novým systémom ochrany MIPS Integra Split

Helma sa koncentruje na dostatočnú ochranu, pohodlie a ventiláciu.
Matúš Bušík
Fox predstavil helmu Proframe RS s novým systémom ochrany MIPS Integra Split

Fox uviedol na trh svoju novú integrálnu prilbu Proframe RS zameranú predovšetkým na trail, all-mountain a enduro jazdenie. Spĺňa však aj certifikáciu pre zjazdové použitie.

Značka tvrdí, že prilba si zachovala nízku hmotnosť a priedušnosť pôvodného modelu Proframe a „posúva ich na ďalšiu úroveň“.

Proframe RS je prvá prilba určená na horskú cyklistiku, ktorá obsahuje nový ochranný systém Integra Split od MIPS. Systém obsahuje dve vrstvy peny, ktoré oddeľuje vložka s nízkym trením.

Vonkajšia vrstva obsahuje EPS penu, zatiaľ čo vnútorná používa EPP. Tieto dve vrstvy sú kombinované s kruhovými vložkami na vnútornej strane, ktoré Fox nazýva „woofery“ a hovorí, že umožňujú 10 až 15 mm relatívneho pohybu.

MIPS a Fox tvrdia, že vnútorná aj vonkajšia vrstva sa potom môžu pohybovať nezávisle od seba a výsledkom je zníženie rotačných síl, ktoré sa vyskytujú pri náraze.

Okrem zlepšenej ochrany sa Fox zameral aj na prispôsobenie a vetranie prilby. Na oboch stranách prilby sú veľké vetracie otvory, ako aj menšie v hornej časti.

Prilba používa antimikrobiálnu vložku a lícne vypchávky, ktoré podľa výrobcu poskytujú optimalizované pohodlie a prispôsobenie sa individuálnym potrebám. V krabičke sú dve veľkosti vypchávok.

Boa zabezpečuje systém nastavovania prilby, ktorý podľa Foxu umožňuje presné mikroúpravy. Systém magnetického uzáveru Fidlock sa vyznačuje jednoduchým otváraním a zatváraním aj v rukaviciach.

K dispozícii je trojpolohový nastaviteľný šilt, ktorý je kompatibilný s okuliarmi, keď je v najvyššej polohe.

V balení nájdete aj odnímateľný držiak na GoPro, ktorú umiestnite pod šilt.

Fox Proframe RS je dostupná v troch veľkostiach S,M,L a v siedmich farebných prevedeniach.

Cena: 319,99 €

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu