Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Peter Sagan sa chystá na historicky prvé Majstrovstvá sveta v disciplíne gravel

"Čísla sú stále dobré, len iní jazdci majú niekedy lepšie čísla. Cyklistike mám stále čo dať," povedal Sagan.
Martin Sarvaš

Peter Sagan zamieri začiatkom októbra do Talianska, kde sa zúčastní historicky prvého ročníka Majstrovstiev sveta v disciplíne gravel.

Prvé dva ročníky šampionátu sa uskutočnia v Taliansku, pričom Sagan sa postaví na štart prvej edície vo Venete v severnom Taliansku 8. – 9. októbra 2022.

Peter Sagan povedal, že plánuje súťažiť v Taliansku, aby „vrátil ľuďom“, ktorí ho podporovali počas jeho kariéry, vrátane niektorých jeho sponzorov Specialized, Sportful a 100%.

Vysvetlil tiež, že jeho súčasný tím Total Energies mu nedávno umožnil využiť príležitosti v cyklistike nielen so zameraním na cestu – v USA bol na elektrobicyklových majstrovstvách sveta i na gravelových pretekoch.

„Dozvedel som sa o šampionáte a áno, je to rozhodnutie na poslednú chvíľu, ale chcem do toho ísť. Bude ťažké prísť v najlepšej kondícii a vyhrať, ale to nie je pre mňa dôležité. Chcem sa poďakovať ľuďom, ktorí ma tak dlho podporujú a vrátiť fanúšikom to, čo chcú. To je najdôležitejšie,“ vyjadril sa Sagan.

„Užil som si atmosféru na pretekoch elektrobicyklov, bolo príjemní stretnúť sa s fanúšikmi a pretekať pre verejnosť. Výsledok je dôležitý, áno, ale oplatí sa to aj ľuďom,“ povedal.

Sagan zopakoval vtip z nedávneho rozhovoru: „Možno získam titul majstra sveta a skončím s cestnou cyklistikou.“

„Nie, nie, v tejto chvíli by som neodstúpil. Samozrejme som len žartoval! Čísla sú stále dobré, len iní jazdci majú niekedy lepšie čísla. Cyklistike mám stále čo dať,“ dodal.

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu