Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Peter Sagan sa chystá na historicky prvé Majstrovstvá sveta v disciplíne gravel

"Čísla sú stále dobré, len iní jazdci majú niekedy lepšie čísla. Cyklistike mám stále čo dať," povedal Sagan.
Martin Sarvaš
Peter Sagan sa chystá na historicky prvé Majstrovstvá sveta v disciplíne gravel

Peter Sagan zamieri začiatkom októbra do Talianska, kde sa zúčastní historicky prvého ročníka Majstrovstiev sveta v disciplíne gravel.

Prvé dva ročníky šampionátu sa uskutočnia v Taliansku, pričom Sagan sa postaví na štart prvej edície vo Venete v severnom Taliansku 8. – 9. októbra 2022.

Peter Sagan povedal, že plánuje súťažiť v Taliansku, aby „vrátil ľuďom“, ktorí ho podporovali počas jeho kariéry, vrátane niektorých jeho sponzorov Specialized, Sportful a 100%.

Vysvetlil tiež, že jeho súčasný tím Total Energies mu nedávno umožnil využiť príležitosti v cyklistike nielen so zameraním na cestu – v USA bol na elektrobicyklových majstrovstvách sveta i na gravelových pretekoch.

„Dozvedel som sa o šampionáte a áno, je to rozhodnutie na poslednú chvíľu, ale chcem do toho ísť. Bude ťažké prísť v najlepšej kondícii a vyhrať, ale to nie je pre mňa dôležité. Chcem sa poďakovať ľuďom, ktorí ma tak dlho podporujú a vrátiť fanúšikom to, čo chcú. To je najdôležitejšie,“ vyjadril sa Sagan.

„Užil som si atmosféru na pretekoch elektrobicyklov, bolo príjemní stretnúť sa s fanúšikmi a pretekať pre verejnosť. Výsledok je dôležitý, áno, ale oplatí sa to aj ľuďom,“ povedal.

Sagan zopakoval vtip z nedávneho rozhovoru: „Možno získam titul majstra sveta a skončím s cestnou cyklistikou.“

„Nie, nie, v tejto chvíli by som neodstúpil. Samozrejme som len žartoval! Čísla sú stále dobré, len iní jazdci majú niekedy lepšie čísla. Cyklistike mám stále čo dať,“ dodal.

Aktuality

Včera 17:42 Rasmus Tiller vyhral belgickú klasiku Dwars door het Hageland, Van der Poela vyradil v závere defekt.

26-ročný nórsky šampión vyhral v záverečnom súboji vedúcej trojice, pričom porazil Stana Van Trichta, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom tretí Florian Vermeersch. Mathieu van der Poel dostal defekt 20 km pred cieľom a po výmene zadného kolesa stratil na lídrov viac ako minútu a už sa mu nepodarilo dobehnúť skupinu na čele.

Včera 16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

Včera 16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

09.06.2023 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

09.06.2023 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Zavrieť reklamu