Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Martin Svrček skončil na Majstrovstvách sveta U23 na 16. mieste, z úniku vyhral Fedorov

Česi boli jediným tímom, ktorý mal v top10 dvoch jazdcov vďaka striebru Mathiasa Vaceka a šiestemu miestu Pavla Bittnera.
Martin Sarvaš

Jevgenij Fedorov (Kazachstan) vyhral titul majstra sveta v cestných pretekoch do 23 rokov, keď v šprinte úniku dvoch jazdcov porazil Mathiasa Vaceka (Česká republika).

Dvaja jazdci WorldTour boli súčasťou rozhodujúceho neskorého úniku a v záverečnom stúpaní na Mount Pleasant si vytvorili rozhodujúci 18-sekundový náskok, ktorý stačil na to, aby ich nedobehla skupina za nimi.

Majster sveta v časovke do 23 rokov Søren Wærenskjold získal bronzovú medailu v šprinte 20-člennej skupiny za uniknutým duom.

V skupine prenasledovateľov bol aj Slovák Martin Svrček, ktorý skončil na 16. mieste.

Vítaz dúhového dresu Fedorov postúpil na úroveň WorldTour s tímom Astana Qazaqstan v roku 2021 a pred cestou do Austrálie absolvoval Vueltu. Ako jazdec WorldTour však nebude mať možnosť pretekať v dúhovom drese majstra sveta do 23 rokov.

20-ročný Vacek vyhral etapu na UAE Tour na začiatku sezóny predtým, ako bola činnosť tímu Gazprom pozastavená kvôli ruskej invázii na Ukrajinu. Do tímu Trek-Segafredo prišiel v lete a s tímom WorldTour má trojročnú zmluvu.

Výsledky Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike U23, Wollongong 2022

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu