Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tlačové správy

Majstrovstvá sveta v horskej cyklistike v Lest Gets s Petrom Saganom na elektrobicykli

Slovensko bude mať reprezentantov v disciplínach cross-country XCO, XCE, e-bike aj v zjazde.
Biker

Tréning Petra Sagana na elektrobicykli na Majstrovstvá sveta v Les Gets

Tlačová správa: Slovenský zväz cyklistiky

Od 24. – 28. augusta 2022 prebiehajú vo francúzskom Les Gets majstrovstvá sveta v horskej cyklistike. Na programe sú postupne olympijská disciplína cross country, zjazd aj e-biky.  A práve v poslednej disciplíne púta najväčšiu pozornosť v slovenskom drese trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike a juniorský majster sveta v MTB Peter Sagan.

Boje o dúhové dresy štartujú v stredu 24.8. tímovou štafetou, vo štvrtok sú na programe juniorské súťaže XCO. V dievčenskej kategórii je jedna reprezentantka – Teréziu Ciriakovú, tohtoročná vicemajsterku Európy v XCE. Medzi juniormi je až päťčlenné družstvo na štarte v zložení Michal Minár, Ján Vierik, Róbert Porubský, Adam Nižňánský a Matej Švoňava.

V piatok sa bude pretekať na e-bikoch, an ktorých sa predstaví aj Peter Sagan. Spolu s ním zabojujú aj Martin Knapec, Luboš Staňo a Filip Sklenárik.

Sobota bude patriť zjazdárom. Pre zlomeninu nohy, ktorú utrpela na posledných pretekoch svetového pohára Vanesa Petrovská, budú slovenské farby hájiť Rasťo Baránek, Denis Kohút (obaja muži elite) a junior Igor Vaško.

V nedeľu sú na programe súťaže XCO. Ako prví sa predstavia jazdci U23 Tereza Kurnická a Martin Hrtánek, neskôr elitné ženy Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová. Elitní muži budú tentokrát na štarte chýbať. Matej Ulík bojuje so zdravotnými problémami a Martin Haring ako čerstvý otec, zostal na blízku svojej partnerky.

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu