Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel sa chystá na tri belgické klasiky pred štartom na majstrovstvách sveta

Holanďan sa vráti na štart pretekov na Druivenkoers - Overijse, Grand Prix de Wallonie a Primus Classic.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel sa chystá na tri belgické klasiky pred štartom na majstrovstvách sveta

„Pozrite sa, kto je späť,“ napísal tím Alpecin-Deceuninck na svojom Twittteri, keď oznámili súpisku na preteky Druivenkoers – Overijse, kde bude štartovať aj Mathieu van der Poel.

Van der Poel odstúpil z Tour de France v druhom týždni, keď nedokončil 11. etapu a odvtedy neštartoval na žiadnych pretekoch.

27-ročný Holanďan absolvoval tréningové kempy s cieľom prípravy na septembrové Majstrovstvá sveta v Austrálii. Pred svetovým šampionátom má však v pláne ešte tri belgické klasiky – Druivenkoers – Overijse (24.8.), Grand Prix de Wallonie (14.9.) a Primus Classic (17.9.).

Trať majstrovstiev sveta s veľkou dávkou krátkych stúpaní by mala vyhovovať jazdcom klasík ako Van der Poel, Wout van Aert či víťazovi posledných dvoch titulov Julianovi Alaphilippovi.

Na zajtrajšej jednorázovke Druivenkoers – Overijse ho čaká konkurencia silných jazdcoch ako Biniam Girmay, Arnaud Démare, Dylan Teuns či Victor Campenaerts. Ak sa však preteky skončia hromadným šprintom, je možné, že bude pracovať pre tímového kolegu Jaspera Philipsena.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu