Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Vzniklo Občianske združenie e-DNA

V Bratislave vzniklo nové občianske združenie e-DNA ako logické vyústenie aktivít skupiny ľudí, ktorých oslovujú moderné technológie, inklinujúcich k zdravšiemu životnému štýlu a so zmyslom pre udržateľný vzťah k životnému prostrediu.
Biker

Fascinovaní možnosťami prichádzajúcimi s novými e-technológiami, avšak so záujmom využiť ich v prospech človeka a nie ako jeho záťaž. Na základe týchto pravidiel si združenie dalo za svoj cieľ pôsobiť v nasledujúcich oblastiach:

1. Osvetová činnosť

V zámere propagácie elektromobility vo všetkých svojich formách a čo možno najbližšie k prirodzenému rozvoju samotného človeka. Náplňou budú prezentácie a výstavy so zameraním sa na prepojenie bežného života a elektromobility.

2. Športová činnosť

Praktická prezentácia možností, efektu využívania podporných systémov a ich aplikácie. V rámci toho vznikajú v združení dva oddiely športovcov: cyklisti na klasických bicykloch a ebajkoví cyklisti. Spoločne nesú odkaz akceptácie tradičných cyklistov a popularity elektrocyklistiky ako nového druhu športu medzi rôzne kategórie bikerov. V rámci týchto podujatí sa pripravuje celoslovenská súťaž ebajk cup pod záštitou najväčšieho centra elektrobicyklov – ebajk.

3. Komunitná činnosť

Podpora projektov, ktoré priamo či nepriamo napomáhajú človeku a súvisia s využívaním takýchto technológii. Medzi hlavnými úlohami bude podpora vybudovania siete nabíjacích bodov pre elektrobicykle.

Kontakt pre viac informácií o OZ a pre médiá:

Miriam Bednárová

PR manager

mobil: +421905669246

miriam@humancenter.sk

Human Center, s.r.o.

Spitálska 61

SK 81108 Bratislava

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu