Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Marianne Vos vyhrala 6. etapu Tour de France Femmes po krásnom špurte

Držiteľka žltého dresu a aktuálna líderka bodovacej súťaže Marianne Vos vyhrala druhú etapu na Tour de France Femmes.
Matúš Bušík
Marianne Vos vyhrala 6. etapu Tour de France Femmes po krásnom špurte

Marianne Vos z tímu Jumbo-Visma znovu potvrdila svoju dominanciu na tohtoročnej Tour de France Femmes keď v cieli 6. etapy nedala šancu svojim súperkám a došpurtovala si po svoje druhé víťazstvo.

Na druhom mieste preťala cieľovú čiaru Marta Bastianelli a tretia skončila Lotte Kopecky.

Marie Le Net sa stala najbojovnejšou jazdyňou 6. etapy Tour de France, keďže bola poslednou jazdkyňou z úniku, ktorý pelotón dobehol 5 km pred cieľom.

Výsledky Marianne Vos na Tour sú neuveriteľné keď po šiestich etapách má na konte dve víťazstvá, dve druhé miesta a jedno tretie.

V celkovom poradí navýšila svoj náskok na 30 sekúnd. Avšak cez víkend sú na programe horské etapy.

Aj dnešná etapa bola ovplyvnená pádom, v ktorom sa ocitla aj jazdkyňa v zelenom drese a víťazka včerajšej etapy Lorena Wiebes.

Marianne Vos po pretekoch zhodnotila dnešnú etapu a vyjadrila sa aj k tomu aké je to byť v top 3 v piatich etapách zo šiestich.

„Bolo to velmi ťažké, boli sme v dobrej pozícii a mali sme pretekárku aj v úniku. Pelotón mal snahu únik dostihnúť, čo sa nám nakoniec podarilo 5 km pred cieľom. Zjazd v závere pretekov bol ťažký, ale tímové kolegyne ma dostali dopredu a ja som sa tam udržala.“

„Pred špurtom som bola stále v dobrej pozícii. Ani neviem aký bol ten špurt, bola som za Van Dijk, videla som ako sa to rozbieha tak som pridala a vyšlo to.“

„Snažím sa byť na najvyššej možnej úrovni a to že som bol v 5 etapách v top 3 je proste úžasné.“

Aktuality

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Včera 17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

Včera 10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Zavrieť reklamu