Jakub Linda a Kristína Galušková víťazmi 3. kola MTBIKER Hornonitrianskej enduro série vo Veľkej Lehôtke

Okrem nedeľného endura sa vo Veľkej Lehôtke v sobotu odjazdili aj preteky v dual slalome, v ktorých sa najrýchlejším jazdcom stal Lukáš Lukáč.
Matúš Bušík

Predposledný júlový víkend sa v rámci 4. ročníka Hornnonitrianskej enduro série odjazdilo tretie kolo v lokalite Veľká Lehôtka pri Prievidzi.

Víkendový program sľuboval dostatok jazdenia a zábavy. Okrem nedeľných pretekov v disciplíne enduro si jazdci mohli zmerať svoje sily v sobotnom podvečernom dual slalome.

Na štart kvalifikácie dual slalomu sa postavilo 25 pretekárov, z ktorých najlepších 16 postúpilo do vyraďovacej fázy.

Preteky boli ovplyvnené kratšou búrkou, ktorá pokropila trať a schladila jazdcov.

Najlepšie sa s nástrahami trate vysporiadala štvorica jazdcov, tí si medzi sebou nič nedarovali a konečné poradie bolo nasledovné.

Konečné poradie dual slalom:

1. Lukáš Lukáč
  2. Tomáš Martinák
  3. Peter „Gary“ Godora
  4. Matúš Hanuska

V nedeľu boli na programe tradične preteky v disciplíne enduro. Na štarte sa objavili známe mená slovenskej scény aj lokálni pretekári, čo sľubovalo tesné súboje.

Pre pretekárov boli pripravené 3 rýchlostné skúšky, prírodného charakteru. Dá sa povedať, že tieto trate sú naozaj veľmi enduro špecifické.

Najrýchlejším jazdcom celého dňa sa napokon stal Jakub Linda, na druhom mieste dorazil do cieľa Ľuboš Staňo a tretím najrýchlejším jazdcom sa stal víťaz sobotného dual slalomu Lukáš Lukáč.

V ženskej kategórii sa zopakoval scenár z 2. kola v Drozdove a najrýchlejšou pretekárkou sa opäť stala Kristína Galušková.