Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Cestné/Mestské

Test: Cestná helma POC Ventral Air MIPS

Ľahká, pohodlná, výborne odvetraná, pekná a bezpečná helma.
Hodnotenie: 4.5/5
259
Martin Sarvaš
Test: Cestná helma POC Ventral Air MIPS

POC Ventral Air MIPS patrí jednoznačne medzi najlepšie helmy na trhu. Aj keď je drahšia (258 eur), vyššia cena je úmerná kvalite a pohodliu, ktoré táto helma poskytuje.

Ide síce o cestnú helmu, ale vôbec by som sa ju nebál vziať aj do lesa na cross country výjazdy.

Pôsobí možno trochu masívnejšie ako konkurencia v rovnakej triede, no s 20 veľkými otvormi je skutočne výborne odvetraná, takže sa netreba obávať, že by v nej bolo teplo. Veľké otvory som ocenil aj zopárkrát, keď som som sa chcel poškriabať.

Na bočných predných otvoroch sú vo vnútri umiestnené dva protišmykové panely, ktoré umožňujú strčiť do helmy okuliare bez toho, aby ste sa obávali, že vypadnú – drobná, ale z môjho pohľadu veľmi praktická vychytávka – a do helmy mi bez problémov sedeli okuliare Oakley, POC aj 100%.

Ako sa už píše v názve helmy, vo vnútri je bezpečnostný systém MIPS – Multi-directional Impact Protection (z angl.: viacsmerová ochrana proti nárazu) a ide o bezpečnostnú technológiu, ktorej cieľom je znížiť prenos rotačného pohybu na mozog v prípade nárazu.

Helmu si upevníte a povolíte na hlave podobne, ako takmer u všetkých prilieb – kolieskom na zadnej strane helmy. Prispôsobiteľná je aj temenná časť helmy, ktorú môžete posunúť vyššie/nižšie podľa potreby do troch polôh.

POC Ventral Air MIPS váži len 250 gramov, čo je dosť málo a okrem dobrého tvaru a výstelky pridáva aj nízka hmotnosť na pohodlí tejto prilby.

Na hlave, aspoň na tej mojej, sedí úplne dokonale, nehýbe sa, nikde netlačí, predná časť neobmedzuje zorný uhol a na moju hlavu s obvodom 56,5cm sedela veľkosť M s rozsahom 54-59cm ideálne.

Na testovanie sme dostali helmu vo veľmi výrazne oranžovej farbe, pri ktorej sa skutočne nemusíte báť, že by vás niekto nevidel. Aj keď mne osobne táto farba neimponuje, aspoň bezpečnostnú funkciu na cestách splní stopercentne. POC však našťastie ponúka Ventral Air MIPS dokopy až v deviatich farbách.

POC Ventral Air MIPS je vhodná pre cyklistov, ktorí sa neboja dlhých jázd ani v horúčavách, chcú mať dobre odvetranú, bezpečnú, pohodlnú prilbu a ocenia nielen jej funkčnosť, ale aj nie úplne tradičný dizajn. Malým bonusom je ešte praktické vrecko na cestovanie, ktoré dostanete k helme a nemusíte sa báť, že sa poškriabe.

Aktuality

Včera 16:42 Wout van Aert analyzuje prehraný súboj s Van der Poelom na Okolo Flámska 2020 (+video).

25-ročný Holanďan dokonale načasoval šprint a vyhral iba o pár centimetrov.

Včera 16:18 PRO vyzýva na vrátenie alebo výmenu hliníkových predstavcov Vibe, ktoré boli predané po máji 2020.

Zákazníci, ktorí si kúpili tento predstavec, dostanú náhradný predstavec alebo im budú vrátené peniaze. (Pro)

Včera 13:49 Fotogaléria: Tomáš Slavík v Čile, Mexiku a Kolumbii na pretekoch Red Bull Cerro Abajo 2023.

Pozrite si skvelé fotografie českého pretekára zo seriálu mestského zjazdu v južnej Amerike Red Bull Cerro Abajo

Včera 13:49 Kto sú najväčší favoriti monumentu Okolo Flámska 2023?

Na štarte sa stretnú Mathieu van der Poel, Wout van Aert, Tadej Pogačar a mnoho ďalších veľkých mien vrátane Petra Sagana.

Včera 13:03 Video: Hrozivý pád Tomáša Slavíka na Red Bull Cerro Abajo v Mexiku.

„Cítim sa, ako keby ma niekto pretlačil mlynčekom na mäso, ale som rád, že som odišiel po svojich,“ napísal po nepríjemnom páde na schodoch Tomáš Slavík.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu