Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Cestné/Mestské

Test: Cestná helma POC Ventral Air MIPS

Ľahká, pohodlná, výborne odvetraná, pekná a bezpečná helma.
Hodnotenie: 4.5/5
259
Martin Sarvaš
Test: Cestná helma POC Ventral Air MIPS

POC Ventral Air MIPS patrí jednoznačne medzi najlepšie helmy na trhu. Aj keď je drahšia (258 eur), vyššia cena je úmerná kvalite a pohodliu, ktoré táto helma poskytuje.

Ide síce o cestnú helmu, ale vôbec by som sa ju nebál vziať aj do lesa na cross country výjazdy.

Pôsobí možno trochu masívnejšie ako konkurencia v rovnakej triede, no s 20 veľkými otvormi je skutočne výborne odvetraná, takže sa netreba obávať, že by v nej bolo teplo. Veľké otvory som ocenil aj zopárkrát, keď som som sa chcel poškriabať.

Na bočných predných otvoroch sú vo vnútri umiestnené dva protišmykové panely, ktoré umožňujú strčiť do helmy okuliare bez toho, aby ste sa obávali, že vypadnú – drobná, ale z môjho pohľadu veľmi praktická vychytávka – a do helmy mi bez problémov sedeli okuliare Oakley, POC aj 100%.

Ako sa už píše v názve helmy, vo vnútri je bezpečnostný systém MIPS – Multi-directional Impact Protection (z angl.: viacsmerová ochrana proti nárazu) a ide o bezpečnostnú technológiu, ktorej cieľom je znížiť prenos rotačného pohybu na mozog v prípade nárazu.

Helmu si upevníte a povolíte na hlave podobne, ako takmer u všetkých prilieb – kolieskom na zadnej strane helmy. Prispôsobiteľná je aj temenná časť helmy, ktorú môžete posunúť vyššie/nižšie podľa potreby do troch polôh.

POC Ventral Air MIPS váži len 250 gramov, čo je dosť málo a okrem dobrého tvaru a výstelky pridáva aj nízka hmotnosť na pohodlí tejto prilby.

Na hlave, aspoň na tej mojej, sedí úplne dokonale, nehýbe sa, nikde netlačí, predná časť neobmedzuje zorný uhol a na moju hlavu s obvodom 56,5cm sedela veľkosť M s rozsahom 54-59cm ideálne.

Na testovanie sme dostali helmu vo veľmi výrazne oranžovej farbe, pri ktorej sa skutočne nemusíte báť, že by vás niekto nevidel. Aj keď mne osobne táto farba neimponuje, aspoň bezpečnostnú funkciu na cestách splní stopercentne. POC však našťastie ponúka Ventral Air MIPS dokopy až v deviatich farbách.

POC Ventral Air MIPS je vhodná pre cyklistov, ktorí sa neboja dlhých jázd ani v horúčavách, chcú mať dobre odvetranú, bezpečnú, pohodlnú prilbu a ocenia nielen jej funkčnosť, ale aj nie úplne tradičný dizajn. Malým bonusom je ešte praktické vrecko na cestovanie, ktoré dostanete k helme a nemusíte sa báť, že sa poškriabe.

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu