Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tlačové správy

Pozvánka: Trans Danube Swim 2022

Biker

Trans Danube Swim 2022

  • Dátum: Nedeľa 4. september, 13:00 – 15:00
  • Miesto: River Park Bratislava, Dvořákovo nábrežie, Bratislava

Cestovná kancelária je pre mnohých z nás synonymom pre slovo dovolenka, ale zážitky s BUBO sa dajú zbierať aj v našom hlavnom meste.

Trans Danube Swim je ako let lietadlom. Nebezpečná časť je odlet a prílet. Keď už letíte, je to bezpečné. Sem-tam sa pritrafí malá turbulencia, ktorá vás trošku pohojdá.

Plávanie si začnete užívať v momente, ako sa ocitnete vo vode. Práve vtedy zabudnete na všetky starosti a uvedomíte si jedinečnosť tohto momentu. Prineste si so sebou vodotesnú kameru a zvečnite si tento moment. Dôležitá informácia: ak mávate do kamery, naši záchranári to môžu vyhodnotiť ako žiadosť o pomoc, preto to, prosím, za týmto účelom nerobte.

Do vody budeme vstupovať vo viacerých etapách. Šport, otužovanie a dobrá nálada, teda to čo TDS charakterizuje, je najlepšou obranou nielen proti chorobám. TDS je zaručeným liekom na lepšiu náladu.

PRIHLÁSTE SA VČAS

Krásne na Trans Danube Swim je to, že každý rok je iný. Nielen farbou čiapky, ale aj teplotou vody a výškou jej hladiny, teda silou Dunaja. Prihláste sa včas a využite zvýhodnené štartovné.

Začnite otužovať, žiť zdravo. Dva týždne pred štartom si vyzdvihnite plávaciu čiapku v kancelárii BUBO, na adrese Dunajská 31, v centre Bratislavy. Môžete tak urobiť najneskôr v piatok pred štartom.

PRVÁ SEPTEMBROVÁ NEDEĽA

Stretávame sa pri River Parku, na nábreží, Dunaja o 13:00. (Mapa štartu)

O chvíľu na to, okolo 13.15, odovzdáme svoje veci na prezlečenie v cieli. O 13.30 si vypočujeme bezpečnostné poučenie pred plávaním. Organizátori aj záchranári sú s nami od vzniku akcie, vďaka čomu máme dostatočné skúsenosti a vieme zvládnuť aj náročnejšie podmienky či menej skúsených plavcov.

ZÁŽITOK NA CELÝ ŽIVOT

O 14.00 bubeníci zahrajú tuš. Odpálime svetlicu a spoločne vyrážame. Do vody však skáčeme na tri etapy. O 14:05 sa pridáva druhá skupina a o 14:15 tretia. Prvý ide plavec profesionál, ktorý preplával Dunaj už deväťkrát. Všetci skáčeme do Dunaja s pokrikom, ktorý trikrát opakujeme, nech dostaneme do krvi čo najviac adrenalínu.

Prvých 50 metrov sa začína plávať v 15-20% uhle proti prúdu rieky. Potom sa už môžete nechať unášať, dýchať nádhernú vôňu Dunaja a vychutnávať si zážitok. Postupne plávajte smerom k druhému brehu. V druhej tretine sa nezabudnite obzrieť na druhú stranu. Bude to najkrajší pohľad na Bratislavu, aký ste kedy zažili. Plávanie vám potrvá 15 až 25 minút.

PREPLÁVALI SME DUNAJ

V krvi koluje adrenalín a za sebou máme neuveriteľný zážitok. Teraz je na rade výstup z vody, najdôležitejšia časť. Nasledujte ľudí pred sebou a držte sa 10-30 metrov od brehu. Postupne vystupujeme na dvoch širokých schodiskách. Je to príjemné vystupovanie z Dunaja – navzájom si pomáhame a podávame ruky. Chyťte sa za predlaktie.

POZOR: schodiská sú za železným pontónom, ktorý slúži na prípadné pridržanie sa. Nevychádzajte hore na pontón! Úplným základom je neplávať nad pontón. Voda je taká silná, že vás strhne. Pontón oboplávajte z ľavej strany. Pod pontónom urobíte dva až tri zábery a ste pri schodoch.

Ak nestihnete prvé schody, druhé schody sú o päť metrov ďalej. Tie druhé schody využíva iba pätina plavcov. Ešte raz, keď vychádzate von, chytá sa za predlaktie, nie dlane. Vopred vysvetlite vašim blízkym, ktorí na vás čakajú na druhej strane, že bezpečnosť je prvoradá a potrebujeme, aby boli schody voľné.

ZASLÚŽENÁ OSLAVA

S hrdosťou si užite pocit z preplávaného Dunaja a zabavte sa v cieli. Odteraz budete Dunaj navždy vnímať inak. Po vystúpení z vody si nájdete svoju batožinu, stany na prezlečenie a stany s občerstvením. Oslavujte svoj úspech, dajte si pivko a kochajte sa pohľadom na nádhernú rieku. Ten úžasný pocit ste si zaslúžili.

PRIDAJTE SA K PLAVCOM

Trošku sa bojíte? Máte rešpekt? Je to normálne. Do krvi sa vám dostane viac adrenalínu – ako pravekým lovcom, ktorí sú v nás stále niekde ukrytí. No dnes sa stávate lovcami zážitkov. Unikátna akcia spoločného plávania cez Dunaj už desať rokov približuje našu nádhernú rieku všetkým Bratislavčanom aj návštevníkom mesta. Pridajte sa k plavcom, ktorí už od roku 2014 vstupujú prvú septembrovú nedeľu do vôd tejto nádhernej rieky.

PRIHLÁSTE SA

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu