Biker.sk

6 PÍV Z REMESELNÉHO PIVOVARU K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Nohavice a legíny

Test: Nohavice Polaris Am 1000 Repel + vložka Ars Nix

Mountainbiking je športom krátkych nohavíc a častokrát až do absurdne nízkych teplôt. Tieto dlhé nohavice sme však dostali do testu práve v období celoslovenských monzúnových dažďov, a padnúť viacej vhod snáď ani nemohli.
Hodnotenie: 4/5
85
Biker

Nohavice od anglickej značky Polaris majú celkom široký strih a to znamená, že pod ne bez problémov dostanete aj objemnejšie kolenačky. Pudlo je však umiestnené vysoko, aby sa pri jazde nezachytávalo a rovnakému účelu slúžia aj sťahovacie popruhy na členkoch. Okrem dvoch otvorených vreciek tu nájdete aj jedno zipsovacie, a dva veľké uzatvárateľné prieduchy po stranách, ktoré pomôžu s odvetrávaním.

Samotná látka tvoriaca väčšinu nohavíc je však dostatočne priedušná a menej „igelitová“ než by ste možno čakali. Ani na holé telo nie je nepríjemná, no do naozaj chladného počasia sú vhodnejšie ako druhá vrstva nad termoprádlom, či obtiahutými cyklistickými nohavicami. Látka je celkom tenká, a práe vďaka tomu sú použiteľné aj počas chladnejších upršaných letných dní, kedy poslúžia najmä ako ochrana pred blatom až medzi polkami. Nohavice síce nie sú úplne vodeodolné, no znesú úctyhodné množstvo prehánok predtým, ako sa vzdajú a začnú vodu nasávať.

Sivé panely sú výrazne strečové, čím zabraňujú tomu, aby sa nohavice pri pedálovaní vyťahovali nahor, a zároveň ešte vodoodpudivejšie, aby odolávali vode striekajúcej od zadného kolesa. K nohaviciam sme dostali aj vložku z veľmi príjemného materiálu s kvalitným polstrovaním v rozkroku a pod zadkom. Jej spodný lem je zvnútra potlačený silikónom, aby sa nevyťahovala nahor a okrem toho že s nohavicami ladí farebne, pomocou putiek na stranách ju s nimi môžete aj spojiť.

Samotné nohavice by možno mohli mať o niečo užší strih v oblasti lýtok, a dobrým nápadom by bolo aj jedno plne vodeodolné vrecko na elektroniku. Už tak ako sú sú však mimoriadne pohodlné a pôsobia veľmi kvalitne a odolne ušité. Vzhľadom na ich cenu je trochu škoda, že vložku si budete musieť dokúpiť, no platí tu, že za čo si zaplatíte, to aj dostanete.
www.polaris4bike.sk


Súťaž!

Chcete ich vyhrať? Do správ na Facebooku nám napíšte správnu odpoveď na to, ako sa volá trojštvrťová verzia týchto vodoodpudivých nohavíc od Polarisu. Správnu odpoveď hľadajte na webe dovozcu.

Súťaž je ukončená, víťazom sa stáva Vladimír Bilčík. Gratulujeme!


 

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu