Detaily a špecifikácia zjazdového Commencalu Supreme DH V5 majsterky sveta Myriam Nicole

Hliníkový rám, pruženie od Foxu a veľa prototypových komponentov.

Commencal Supreme DH V5 majsterky sveta v zjazde Myriam Nicole. Foto: Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool

Nie je toho veľa, čo by Myriam Nicole v zjazde nevyhrala. Za 15 rokov profesionálnej kariéry má na konte dva tituly majsterky sveta, sedemkrát vyhrala preteky Svetového pohára a v roku 2017 bola aj celkovou víťazkou Svetového pohára v zjazde.

V súčasnosti má dúhový dres vďaka svojmu druhému víťazstvu svetového šampionátu na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole vlani v auguste a v súčasnosti je po dvoch pódiách z dvoch pretekov v celkovom hodnotení na druhom mieste.

Všetky najväčšie úspechy dosiahla 32-ročná Myriam Nicole s andorrskou značkou Commencal, s ktorou je už od roku 2010. Momentálne jazdí na najnovšej verzii modelu Supreme DH V5 – čo bude už čoskoro sériovo vyrábaná verzia prototypu, na ktorom vlani dvakrát vyhrala Svetový pohár a vyhrala Majstrovstvá sveta.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.