Birell BikeFest 2022: Detaily pretekov Maxxis Dual Pumptrack

• Začiatok: Piatok, 03.06.2022, 17:00 hod
  • Štartovné za polovicu len online!

Dual Pumptrack sú veľmi zaujímavé preteky aj pre divákov, pretože, ako už vyplýva z názvu, ide o súboj dvojíc. Preteká sa na pumptrackovej trati, pričom každý z dvojice má samostatnú trať. Reťaz je na rozdiel od pretekov jednotlivcov na pumptracku zakázaná – pretekári musia využiť energiu svojho tela tak, aby sa dostali do cieľa skôr ako súper a bez toho, aby šliapali do pedálov.

Systém pretekov:
Z dvojice postupuje do ďalšieho kola vždy víťaz hneď v prvej jazde a semifinále a finále sa jazdí na dve víťazné jazdy.

• Ženy od 16 rokov (do 2006)

Včera 15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

Včera 11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

Včera 09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

Včera 09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

17.04.2024 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.