Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tlačové správy

Pozvánka: 20. ročník národného zrazu cykloturistov bude v Trenčíne

Slovenský cykloklub v spolupráci so Slovenským cykloklubom Stará Turá i tento rok organizuje už 20. ročník Národného zrazu cykloturistov, ktorý sa bude konať v Trenčíne. Privítajú cykloturistov naprieč celým Slovenskom.
Biker

Registrácia spustená

Slovenský cykloklub pripravuje štvordňový MTB cyklopobyt nabitý cykloturistikou, bohatým programom, dobrým jedlom a zábavou. Každý deň účastníci absolvujú jednu výživnú trasu, na ktorej budú spoznávať zaujímavosti a atrakcie Trenčianskeho kraja. Sprievod na trasách ako i sprievodné vozidlo bude zabezpečené.

20. Národný zraz cykloturistov bude uskutočnený v termíne 16. – 19. júna 2022, zázemie budú mať účastníci vytvorené v hoteli Veverica*** v lesoparku Brezina. Okrem cykloturistiky, je pre účastníkov pripravená nočná prehliadka Trenčianskeho hradu, zaujímavé cykloprednášky, cyklokino ale i narodeninová oldies párty, bohatá tombola.

Na viac ako 160 kilometroch účastníci „prevetrajú“ novú cyklotrasu z Trenčína do Nemšovej, vystúpajú na hrebeň Bielych Karpát, navštívia tri rozhľadne, či pochutnajú si na parenej buchte na Inoveckej chate.

Registrácia na pobyt je už spustená, všetky informácie o možnosti registrácie sa dozviete zo stránky Slovenského cykloklubu.

Vítané sú všetky vekové kategórie

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, vítané sú deti, dospelí ale i dôchodcovia. Na každej trase je zabezpečený sprievodný tím, sprievodcovia sa budú prispôsobovať tempu účastníkov. Ani tí najrýchlejší, ani tí pomalší sa tak nemusia báť, že by na trase zablúdili alebo nám ušli.

Tri výživné trasy preveria kondičku a vytrvalosť účastníkov

Po oficiálnom otvorení zrazu v piatok ráno je naplánovaný spoločný výjazd na približne 70 km bicyklovačku. Začiatok trasy je v miernom tempe, z mesta Trenčín po novom vybudovanom cyklochodníku popod Pútnické miesto Skalka pri Trenčíne, až do Nemšovej.

Pokračovať sa bude po cyklochodníku popri rieke Vláre smerom na hranicu s Českou republikou, cestou je naplánované i zastavenie na občerstvenie.

Následne bude účastníkov čakať výstup na hrebeň Bielych Karpát, prepotené trička vymenia až na najvyššom bode Javorník, z ktorého ich bude čakať zaslúžený príjemný zjazd k obedu do Hornej Súče. V piatok ešte bude čakať cykloturistov pohľad na zrúcaninu hradu Dolná Súča a zástavka pri rozhľadni Ibovka.

V sobotné ráno pritvrdíme, cyklistov bude čakať výstup na vrchol Inovca, kde sa nachádza i rozhľadňa. Odmenou bude vychladené pivko a parená buchta na Inoveckej chate.

Po občerstvení nasleduje príjemný zjazd do Trenčianskeho Jastrabia a po bývalej lesnej železničke sa účastníci presunú k chate pod Ostrým Vrchom a následne späť na Brezinu.

V nedeľu si už cykloturisti zaslúžia aspoň ako taký oddych a preto pre nich „zrazový tím“ pripravil iba 40 km trasu, ktorá ich prevedie popri Kočkovskom kanáli a dovedú ich k rozhľadni Dúbravka.

Informácie – 20. ročník národného zrazu cykloturistov bude v Trenčíne

Miesto: Trenčín, Lesopark Brezina

Termín konania: 16. – 19. jún 2022

Štartovné: 20 € – 25 € iba účasť / 190 € – 200 € pobyt

Webstránka:  https://www.cykloportal.sk/pozyvame-vas-na-20-narodny-zraz-cykloturistov/

Registrácia: https://forms.gle/mHzBGx7wRSWwo2TX9

Organizátor: Slovenský cykloklub, o. z.

Popis

20. ročník tradičného podujatia, na ktorom sa stretnú cykloturisti zo všetkých kútov Slovenska. Štvordňový MTB cyklopobyt nabitý cykloturistikou, bohatým programom, dobrým jedlom a zábavou. Každý deň je naplánovaná jedna výživná trasa vedená sprievodcom, vedená po zaujímavostiach a atrakciách Trenčianskeho kraja.

Podujatie nemá súťažný charakter, ide o cyklorekreačný pobyt, kde si nielen zabicyklujete ale aj si oddýchnete a zabavíte sa.

Ubytovanie a stravovanie, zábava a zázemie zabezpečené v Hoteli Veverica***, Trenčín, Lesopark Brezina.

Trasy:

 • jún 2022 (piatok) – 68,7 km, prevýšenie 910/910 m
 • jún 2022 (sobota) – 62 km, prevýšenie 1 382/ 1382 m
 • jún 2022 (nedeľa) – 37,5 km, prevýšenie 636 /636 m

V sume pobytu je zahrnuté:

 • 3x ubytovanie v Hoteli Veverica ***
 • 3x raňajky (bufetové stoly)
 • 3x večera (trojchodové menu)
 • 1x nočná prehliadka Trenčianskeho hradu
 • 3x sprievod na trasách
 • 2x večerný program
 • účastnícky balíček
 • účastnícke číslo na bicykel

V sume iba účasti je zahrnuté:

 • 3x sprievod na trasách
 • 2x večerný program
 • účastnícky balíček
 • účastnícke číslo na bicykel

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu