Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Time predstavil po rokoch nový bicykel, gravel rám ADHX je z karbónu s Dyneema vláknami

Rámy značky Time sa vyrábajú ručne na Slovensku.
Martin Sarvaš
Time predstavil po rokoch nový bicykel, gravel rám ADHX je z karbónu s Dyneema vláknami

Spoločnosť Time prišla po rokoch s novým bicyklom. Názov ADHX je odvodený od ich existujúceho modelu Alpe d’Huez, no pridali písmeno X. Je určený primárne pre gravel.

Značka Time je známa svojimi ručne vyrábanými karbónovými rámami. Aj keď časť spoločnosti, ktorá sa venuje výrobe bicyklov, vlastní americká spoločnosť Cardinal Cycling Group, svoju výrobu majú na Slovensku v Gajaroch.

Nový gravel rám ADHX je karbónu, v ktorom sú zakomponované vlákna Dyneema. „ADHX je prvý svojho druhu, ktorý obsahuje Bio-Based Dyneema®, najsilnejšie vlákno na svete,“ uvádza Time.

Pridanie vlákien Dyneema dáva ADHX pevnosť a tuhosť bez toho, aby pridávalo na jeho hmotnosti. Udávaná hmotnosť pre ADHX vo veľkosti S a bez farby je 1025 g, čo je veľmi podobná hmotnosť, ako má napríklad rám Specialized Diverge.

Rám je prispôsobený pre radenie s 1- aj 2-prevodníkmi.

Time neponúka možnosť kúpy kompletného bicykla, ale len samotného rámu.  Je dostupný v piatich veľkostiach od XS po XL za cenu 3 499 eur. Dodáva sa v štyroch farbách, ale tiež aj ako úplne holý rám pripravený na lakovanie.

 Špecifikácia ADHX

  • Rám: HS/HM Carbon/Dyneema BCS, Forged Carbon Dropouts
  • Vidlica: HS/HM Carbon BCS, Forged Carbon Dropouts
  • Stredové zloženie: BB386
  • Hmotnosť: 1 025 g (veľkosť S, bez farby)
  • Veľkosti: XS, S, M, L, XL
  • Cena: 3 499 eur

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu