Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Rukavice

Test: Rukavice CTM Warmer

Hodnotenie: 3.5/5
24,99
Biker

CTM Warmer sú rukavice určené do chladnejšieho počasia bez zbytočne komplikovaného dizajnu, ktorý zvyčajne už z diaľky prezrádza zateplené cyklistické doplnky.

Chrbát ruky je ušitý z vododpudivého softshellového materiálu s príjemným česaným vnútrom. Mierny dážď teda bez problémov strasú dole. Dlaň je zase vyrobená z hrubšej syntetickej usne s trakčnou silikónovu potlačou na vrchu dlane.

Slabým miestom proti zime sú tu jedine strečové neónové panely medzi prstami. V tom najchladnejšom počasí v nich teda predsa len trochu môže byť zima, no na jarné a jesenné mesiace, keď vonku fúka studenší vietor, sú však perfektnou bariérou proti prírodným elementom.

V najviac namáhaných kľúčových miestach sú zosilnené a palec je pokrytý flísom, ktorý môžete využiť napríklad na pretretie zamrholených okuliarov .

Špičku ukazováka pokrýva kapacitný materiál na obsluhu dotykových obrazoviek, čo sa hodí najmä v prípade rukavíc do chladného počasia. Kúpiť sa dajú len v jednej žiarivej limetkovej farbe a doplnené sú o reflexné logá CTM, ktoré spoločne zvyšujú viditeľnosť v ponurých chladných mesiacoch.

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu