Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Specialized a Fjällräven sa spojili a vydávajú spoločnú kolekciu – oblečenie aj tašky

Cyklistický a outdoorový svet sa spojil v spolupráci medzi výrobcom bicyklov Specialized a švédskou značkou oblečenia Fjällräven.
Biker

Výrobca bicyklov Specialized a švédska značka outdoorového oblečenia Fjällräven oznámili nový spoločný rad oblečenia a tašiek.

Táto línia s názvom The Great Nearby bude zahŕňať širokú škálu oblečenia a doplnkov, od tričiek až po veľké bicyklové tašky.

Spolupráca využíva odbornosť spoločnosti Fjällräven v oblasti udržateľného a funkčného outdoorového vybavenia v kombinácii s cyklistickým zameraním spoločnosti Specialized a je zameraná na dochádzajúcich, úžitkových cyklistov a rastúci svet jazdenia v kategórii gravel a bikepackingu.

Logo kombinuje ochrannú známku „S“ spoločnosti Specialized s líškou Fjällräven (fjällräven znamená vo švédčine „polárna líška“, pričom logo značky je najčastejšie vidieť na populárnom batohu „Kanken“).

„Specialized je známy tým, že stojí na pódiách pretekov a je spoločnosťou zameranou na výkon, a spoločnosť Fjällräven je známa svojou udržateľnosťou tým, že navrhuje klasiku a veci, ktoré dlho vydržia u turistov,“ hovorí Erik Nohlin, líder dizajnu v Specializede.

„Spojenie elementov turistiky a cyklistiky znamenajú, že môžete byť aktívni na pomerne vysokej úrovni, ale na konci dňa môžete skončiť aj pri večeri pri stole. Tento prístup „zo sedla na stôl“ je niečo, čo sme mali ako étos, keď sme navrhovali celú kolekciu,“ povedal Nohlin.

Spolupráca sa začala pred dvoma rokmi s cieľom vytvoriť inkluzívnejší a dostupnejší sortiment oblečenia, ktorý by oslovil etablovaných cyklistov a tých, ktorých odrádza imidž tohto športu zameraný na preteky.

Za dobrodružstvom nemusíte cestovať ďaleko ani ho plánovať mesiace

Specialized a Fjällräven sa spojili a vydávajú spoločné oblečenie a tašky

„Mnoho ľudí pravdepodobne považuje jazdu na bicykli za celkom extrémnu aktivitu,“ vysvetľuje Martin Axelhed z Fjällräven.

„Vidíte veľmi vyšportovaných ľudí, vidíte vybavenie a veľa lycry. Táto spolupráca však bude inkluzívnejšia. Znižujeme prah, takže si myslím, že určite môžeme inšpirovať viac ľudí, aby sa pridali k tomuto hnutiu.“

Názov The Great Nearby (z angl.: Veľká blízkosť) je inšpirovaný myšlienkou, že za dobrodružstvom nemusíte cestovať ďaleko ani ho plánovať mesiace.

Namiesto toho to môžu byť momenty od vašich vchodových dverí – niečo, čo si mnohí uvedomili za posledné dva roky počas rôznych lockdownow, obmedzení a nutnosti objavovania bližšie k domovu.

Produkty postupne predstavujú

Prvá časť predstavenia produktov sa začala v utorok 15. marca.

Sortiment zahŕňa sťahovaciu bundu, ktorá má byť štýlová vpredu a funkčná vzadu vďaka zníženému lemu a strihu navrhnutému tak, aby bola pohodlná aj v sedle na bicykli.

„Cool Cave“ pravdepodobne osloví dochádzajúcich a úžitkových cyklistov. Tvrdá taška vyrobená z recyklovaného PET plastu má objem 19 litrov v hlavnej priehradke a ďalších 8 litrov úložného priestoru v látkovom hornom veku.

Dodáva sa s úhľadnou taškou, ktorá sa zužuje tak, aby sa zmestila do tašky, pričom k dispozícii bude aj množstvo kompatibilného príslušenstva vrátane známeho ruksaku Fjällräven.

Druhá časť predstavenia produktov bude nasledovať v stredu 18. mája a zameriava sa viac na prenocovania a dobrodružstvá na dlhšie trasy s produktmi, ako sú sedlové tašky či taška na fľašu na riadidlá.

Momentálne sú na webe Fjllravenu produkty ako bundy, tričká, klobúk, šiltovka, ponožky, šatka a viacero druhov tašiek na bicykel i klasických tašiek.

Produkty budú dostupné na weboch fjallraven.com, specialized.com a vo vybraných predajniach Fjällräven.

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Zavrieť reklamu