Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Nočný Dual Slalom lepší ako kedykoľvek predtým

Prach na dual slalome? Neverím..!
Biker
Nočný Dual Slalom lepší ako kedykoľvek predtým

Nočný dual slalom prekonal očakávania a posunul hranice. Tento rok totiž po prvý krát pretekali chalani na absolútne suchej, prašnej trati. To malo za následok nevídanú divácku kulisu – od prvých metrov trate, až po cieľ bola trať obsypaná divákmi, ktorí si celé zápolenie nenormálne užívali. Najmä partia okolo fešáka navlečeného do sobieho munďúru s prezývkou El Diablo, povzbudzovala tak, že dnes nemá ani jeden z nich hlas (podľa všetkého). Okrem toho, že vyšlo počasie a divácka účasť prekonala všetky rekordy celkovú atmosféru by mohol závidieť akýkoľvek pretek európskej, či dokonca svetovej úrovne. Toto hecovalo chalanov k nesmierne vyrovnaným jazdám. Supersonické rýchlosti, ktoré títo borci dosahovali medzi skokmi, zákrutami a kolíkmi boli úplne mimo rozumové chápanie bežných smrteľníkov. Ďakujeme jazdcom aj divákom, bol to masaker! Jediná škoda, že tento rok nepretekal spirit of enduro Matej Vitko a nestarnúca dualová legenda Martin Kafka. Na druhej strane domáci Majo Dovina zajazdil brutálny tretí flek, čím potešil všetkých domácich fanúšikov

Výsledky

1. Hannes Slavik (AUT)
2. Ondřej Štepánek (CZE)
3. Marián Dovina (SVK)
4. Ondrej Bene (SVK)

Aktuality

18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

Včera 19:51 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

Včera 17:25 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

Včera 17:16 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

Včera 17:00 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu