Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mads Pedersen ukázal skvelú formu, vyhral úvodnú etapu Etoile de Bessèges (+video)

V záverečnom stúpaní porazil klasikárov, šprintérov aj Richarda Carapaza.
Martin Sarvaš
 Mads Pedersen ukázal skvelú formu, vyhral úvodnú etapu Etoile de Bessèges (+video)

Mads Pedersen (Trek-Segafredo) vyhral úvodnú etapu pretekov Etoile de Bessèges vo Francúzsku.

Dánsky cyklista sa ukázal ako najsilnejší z redukovanej vedúcej skupiny, ktorá sa vytvorila po tom, čo sa preteky rozdelili v silnom vetre v záverečných 70 km. Pedersen zvíťazil pred druhým Hugom Hofstetterom (Arkéa-Samsic) a Edvaldom Boassonom Hagenom (TotalEnergies).

Rozhodovalo sa v krátkom záverečnom stúpaní, v ktorom Pedersen porazil nielen klasikárov ako Alberto Bettiol, Greg van Avermaet, ale aj šprintérov a dokonca aj olympijského víťaza Richarda Carapaza.

Záverečný nástup Madsa Pedersena:

„Bol to špeciálny deň, museli sme byť pripravení na bočný vietor, ale nakoniec ho nebolo veľa. V jednom momente sa to rozdelilo a ja som bol v druhej skupine, takže som musel dobehnúť prednú skupinu. Rozchod prišiel na nečakanom mieste, takže nám chýbalo pár chalanov a dokonca aj ja som bol trochu pozadu. Našťastie tam bol Toms a pomáhal mi cez deň,“ povedal Pedersen.

„Finále bolo super ťažké so strmým stúpaním na konci, ale tiež som vedel, že v takomto cieli môžem ísť celkom dobre. S Tomsom v skupine to bolo celkom dobré, nemusel som toľko robiť a šetrili sme toľko energie, ako sa len dalo, čo mi fungovalo dobre.“

„500 metrov do cieľa som naozaj musel ísť. Aby som bol úprimný, myslel som si, že to mohlo byť priskoro, ale mal som dobrý náskok a stačilo prejsť cieľom ako prvý. Je pekné byť vo forme, v ktorej to dokážem už v tomto bode sezóny. Z miesta, kde som teraz, môžem stavať ešte viac,“ dodal Pedersen.

Výsledky 1. etapy Etoile de Bessèges

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu