Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlo CTM R:AMP 12

Hodnotenie: 4.5/5
69,99
Biker

Svetlo R:AMP 12 je najvýkonnejšie zo série CTM R:AMP. V kvalitnom hliníkovom tele ukrýva 4000 mAh batériu, má jednoduchý funkčný dizajn, je vodoodolné (IPX 7). So svietivosťou 1200 lumenov je dostatočne výkonné na nočné jazdenie po trailoch.

Svetlo má spolu 5 módov, stále svietenie má tri módy (25, 50 a 100%) a blikanie má dva módy ( 50 a 100%). Režim medzi stálym svietením a blikaním sa prepína krátkym dvojklikom. Vypínač je počas prevádzky podsvietený a slúži aj ako indikátor stavu batérie.

Pri maximálnej svietivosti 1200 lumenov, podľa údajov od výrobcu svetlo dosvieti do vzdialenosti 141 m. V najsilnejšom móde svetlo vydrží svietiť približne 2 hodiny.

Pri dlhšej jazde sme najsilnejší mód kombinovali s 50 % módom, s ktorým sme si výrazne predĺžili dobu svietenia. Tento mód postačuje na bezpečné jazdenie na menej náročných úsekoch a doba svietenia v čisto 50 % móde presahuje viac ako 4 hodiny.

Svetelný kužeľ je dostatočne široký, svetlo dostatočne osvetľovalo trail pred bikom a dovoľovalo nám „dupnúť do pedálov“ aj v zjazdoch. Pri dvoch silnejších módoch svetlo dosvieti dostatočne ďaleko. Najslabší mód postačuje na jazdenie po cestách, prípadne v meste a disponuje veľkou časovou výdržou.

Objímka sa pripevňuje pomocou imbusového kľúča a pomocou 3 priložených pások sa dá prispôsobiť na riadilá priemeru od 25 do 35 mm. Svetlo váži 172 g, na objímke drží počas jazdy pevne a nekmitá.

Cena svetla je viac ako priaznivá a za túto hodnotu dostanete výkonné a odolné svetlo.

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu