Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlo CTM R:AMP 12

Hodnotenie: 4.5/5
69,99
Biker

Svetlo R:AMP 12 je najvýkonnejšie zo série CTM R:AMP. V kvalitnom hliníkovom tele ukrýva 4000 mAh batériu, má jednoduchý funkčný dizajn, je vodoodolné (IPX 7). So svietivosťou 1200 lumenov je dostatočne výkonné na nočné jazdenie po trailoch.

Svetlo má spolu 5 módov, stále svietenie má tri módy (25, 50 a 100%) a blikanie má dva módy ( 50 a 100%). Režim medzi stálym svietením a blikaním sa prepína krátkym dvojklikom. Vypínač je počas prevádzky podsvietený a slúži aj ako indikátor stavu batérie.

Pri maximálnej svietivosti 1200 lumenov, podľa údajov od výrobcu svetlo dosvieti do vzdialenosti 141 m. V najsilnejšom móde svetlo vydrží svietiť približne 2 hodiny.

Pri dlhšej jazde sme najsilnejší mód kombinovali s 50 % módom, s ktorým sme si výrazne predĺžili dobu svietenia. Tento mód postačuje na bezpečné jazdenie na menej náročných úsekoch a doba svietenia v čisto 50 % móde presahuje viac ako 4 hodiny.

Svetelný kužeľ je dostatočne široký, svetlo dostatočne osvetľovalo trail pred bikom a dovoľovalo nám „dupnúť do pedálov“ aj v zjazdoch. Pri dvoch silnejších módoch svetlo dosvieti dostatočne ďaleko. Najslabší mód postačuje na jazdenie po cestách, prípadne v meste a disponuje veľkou časovou výdržou.

Objímka sa pripevňuje pomocou imbusového kľúča a pomocou 3 priložených pások sa dá prispôsobiť na riadilá priemeru od 25 do 35 mm. Svetlo váži 172 g, na objímke drží počas jazdy pevne a nekmitá.

Cena svetla je viac ako priaznivá a za túto hodnotu dostanete výkonné a odolné svetlo.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu