Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Zadné svetlo CTM STAGE:Y

Svetlo nadupané funkciami a výkonom.
Hodnotenie: 4.5/5
39,99
Biker

Môže byť aj svetlo smart? Áno aj svetlo, v našom prípade zadné, môže byť smart. Nečakajte, že toto svetlo dokáže prijímať hovory alebo sms-ky, ale disponuje módom SMART, ktorý dokáže využívať otrasový senzor, akcelerometer, snímač svetla a časovač.

Ale poďme postupne. Svetlo má svietivosť 180 lm, čo je na zadné svetlo viac, než dosť. Pri jazde sme najviac využívali 25% mód, ktorý výkonom úplne postačoval (a zároveň šetril batériu).

Na výber je ešte 50% a 100% mód stáleho svietenia (podľa špecifikácie je v 100 % móde viditeľnosť 2,4 km!). V 100% móde bola doba svietenia len jedna hodina, na čo mala vplyv asi nízka teplota ( v čase testovania 5 °C). Rozptyl svetla je 260 stupňov, takže je ho dobre vidieť aj z boku.

Ďalej má toto svetlo 4 módy blikania, ale najzaujímavejšia je funkcia SMART, v ktorej jas svetla automaticky reguluje vstavaný snímač. Okrem znižovania/zvyšovania jasu, svetlo pri brzdení začne svietiť maximálnou intenzitou, v podstate reaguje ako brzdové svetlo. Tieto funkcie sú užitočné hlavne pri jazde v meste.

Ak s bicyklom zastavíte, nemusíte svetlo vypínať, po piatich minútach nečinnosti sa svetlo vypne automaticky a keď otrasový senzor zaznamená vibrácie, opäť sa zapne (mód SMART).

Svetlo je vyrobené z odolného plastu, je vodoodolné (IPX 6) a upevniť na bicykel sa dá dvoma spôsobmi. Buď na sedlovku s objímkou a gumeným popruhom alebo na úchyt, ktorý sa zacvakne do lyžín sedla. Svetlo sa potom jednoducho pripevňuje/sníma pomocou bajonetového systému.

Cena je trocha vyššia, ale za pokročilé funkcie a výkon, ktorými svetlo disponuje je primeraná.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu