Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Čistenie bicyklov

Test: Wapka RinseKit

Úplne analógová wapka, ktorá je až prekvapivo efektívna – ak si švihnete.
Hodnotenie: 3.5/5
102
Biker

Tomu, čo bolo napísané na obale, sme až tak neverili – vraj netreba žiadne batérie ani manuálne pupovanie.

Nedôvera ešte narástla, keď sme poslúchli inštrukcie, ktoré hovorili, aby sme len odskrutkovali ružicu, naplnili RinseKit prostredníctvom hadice napojenej na vonkajší kohútik a… nič, to je všetko.

Po stlačení ružice sme však boli príjemne prekvapení. Silou sa rozhodne nemôže rovnať tlakovému čističu zvanému wapka, no tlak stačí na asi minútu silnejšieho prúdu a ďalšiu minútu-dve postupne slabnúceho oplachovania.

To na umytie biku, na ktorom ešte nie je blato zaschnuté, stačí. RinseKit môžete dokonca naplniť aj horúcou vodou a dať si po bikovačke sprchu.

Čoskoro bude dostupný aj ohrievač, ktorý sa dá zapojiť do zásuvky v aute a pumpa na napustenie a natlakovanie mimo kohútika.

Kvalita spracovania je na vysokej úrovni, ľahko sa používa, a tlak udrží po dlhé hodiny, než sa dosýta pobicyklujete. Jediným mínusom je cena – nemá totiž až tak ďaleko od klasických motorizovaných wapiek.

Vaše komentáre

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu