Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Sú Nezastaviteľní. Pomôžme im pohybom

Jedenásť rôznych príbehov, no jeden veľký sen – sen o aktívnom živote v pohybe aj napriek zdravotnému znevýhodneniu. Už tretí rok Birell pomáha splniť sen vybraným mladým ľuďom s telesným postihnutím, ktorí sa rozhodli zabojovať s osudom a neprestať aktívne športovať. Zapojte sa aj vy do charitatívneho projektu Nezastaviteľní a pomôžme im spoločne naplniť ich sny.
Biker

Prekonali ťažkú chorobu či vážny úraz, ktoré im zmenili život. Nevzdali sa a aj napriek hendikepu chcú športovať. Sú jednoducho nezastaviteľní. Osem českých a traja slovenskí hendikepovaní veria, že aj s pomocou verejnosti získajú vďaka rovnomennému projektu Nezastaviteľní špeciálny handbike, monoski alebo sledge bežky. V ich úsilí ich podporuje značka Birell, organizátor projektu. „Chceme motivovať ľudí, aby svoj voľný čas trávili aktívne. Keď sa vyberú k Birell bráne, pomôžu hneď dvakrát. Sami sebe pohybom na čerstvom vzduchu a taktiež 11 Nezastaviteľným, ktorí to napriek svojmu osudu nevzdávajú,“ uviedla marketingová manažérka Birellu Veronika Hořáková. Kým uplynulé dva ročníky prebiehali pod názvom Birell Jízda len v Českej republike, tento rok sa projekt pod novým názvom Birell Nezastaviteľní rozšíril aj na Slovensko. K ôsmim českým súťažiacim pribudli aj traja mladí slovenskí chlapci. Chcete aj vy pomôcť Erikovi zo Stupavy, Adamovi z Liptova a Ivanovi z Košíc získať vysnívaný handbike?

Každá pomoc sa počíta
Stačí prejsť na bicykli, korčuliach či pešo popod špeciálnu modrú Birell bránu. Za každého účastníka, ktorý touto bránou prejde, prispeje značka nealkoholického osvieženia Birell, organizátor Nezastaviteľných, 20 centov na spoločné konto projektu. Vyzbierané peniaze poputujú na nákup športového vybavenia, ktoré si hendikepovaní vyberú.

Kde nájsť Birell bránu
Birell brána bude postupne putovať po Českej aj Slovenskej republike. U nás sa objaví počas letných dní vo ôsmich slovenských mestách. Bližšie informácie o projekte, rozmiestnení brán, ako aj aktuálne vyzbieranej sume nájdete na www.nezastavitelni.sk.

Ambasádorka projektu
Slovenskou ambasádorkou projektu Nezastaviteľní je úspešná paralympionička a držiteľka ocenenia Slovenka roka v kategórii Šport, Anna Oroszová z Košíc. „Projekt Nezastaviteľní je na Slovensku, bohužiaľ, veľmi ojedinelým projektom. Okamžite ma oslovil, pretože podáva pomocnú ruku tam, kde doteraz chýbala, a to je vzácne. Želala by som si, aby sa zapojilo čo najviac ľudí a vyzbieralo sa tak čo najviac peňazí,“ hovorí úspešná Slovenka Anna Oroszová.

Spoznajte slovenských Nezastaviteľných
Meno: Adam Šablatúra (21 rokov)
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

„Ľudia vravia, že som bojovník. Ako malý som prekonal rakovinu a vrhol sa na šport, chodil na súťaže, trénoval deti u nás na Liptove. Dnes mám 21 rokov a necelý rok som na vozíku – pri skoku do rieky, kde som sa kúpal od detstva, som narazil na dno a zlomil sa mi piaty krčný stavec, ktorý pritlačil miechu. Šport milujem a vďaka handbiku by som sa mu chcel opäť naplno venovať.“

Meno: Ivan Varga (23 rokov)
Bydlisko: Košice

Najprv to bol pád z motocykla, neskôr osteosarkóm. V Rakúsku mi s agresívnym nádorom pomohli, ale po 2 rokoch sa rakovina prihlásila opäť a lekári pre metastázy odporučili amputovať celú nohu. Nikdy som sa nevzdal, hoci to nie vždy bolo ľahké. Vďaka handbiku sa chcem postaviť na stupne víťazov a ukázať, že aj hendikepovaný dokáže to, čo zdravý, aj keď je to náročnejšie.“

Meno: Erik Weiss (26 rokov)
Bydlisko: Stupava

Šport je súčasťou môjho života nielen preto, že otec je telocvikár. Dopravná nehoda, ktorá ma pripútala na vozík, mi dala druhú šancu žiť a naučila ma, že najdôležitejšia je rodina, nezlomnosť a aktívny život, hoci aj na vozíčku. Snívam o handbiku, pretože by som rád súťažil, trávil čas s priateľmi a rodinou v prírode, a tiež ukázal, že život na vozíku sa nekončí.

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu