Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Tlačové správy

Oprava obľúbenej cyklotrasy v Bratislavskom lesoparku je hotová

Mesto Bratislava v spolupráci s Mestskými lesmi opravilo povrch najviac využívanej asfaltovej cyklotrasy v lesoparku medzi Železnou studničkou a Bielym krížom.
Biker

Tlačová správa

Lesné cesty boli v minulosti vybudované najmä pre účely lesného hospodárstva. V dnešnej dobe je však hospodárenie na území lesoparku výrazne utlmené a využitie ciest získalo postupom rokov nový, rekreačný význam ako infraštruktúra na cyklistiku, turistiku či behanie.

Matej Dobšovič, riaditeľ Mestské lesy v Bratislave:

„Na tomto 1.4km dlhom úseku vymieňame povrch zo 70tych rokov minulého storočia. Aj vďaka podpore vedenia mesta Bratislavy tak doháňame investičný dlh a netajíme sa tým, že našim cieľom je vytvoriť najlepší prírodný rekreačný areál v regióne. Tento konkrétny úsek je rovinatý a dostatočne široký, aby tu nevznikali konflikty medzi cyklistami a pešími turistami, a preto veríme že opravu ocenia všetci naši návštevníci“

Zeleno značená cyklotrasa č.5003 prechádza cez územia viacerých subjektov. Úsek v správe Mestských lesov má spolu 9km. Od Železnej studničky – konečnej autobusu č.43 vedie cez obľúbené rekreačné miesta ako Dlhé lúky, Spariská, U Slivu, či Červený kríž po hranicu Mestských lesov pod Bielym krížom.

Oprava povrchu prebiehala na etapy počas minulých rokov a v auguste 2021 bol dokončený posledný 1.4km dlhý úsek od konečnej autobusu č.43 po Dlhé lúky (ohrada s ovečkami).

V spolupráci s mestom Bratislava sa momentálne pracuje aj na projektovej dokumentácii ku komplexnej oprave cesty a chodníkov v úseku medzi odbočkou na Kačín (kontajnerový bufet) a Snežienkou.

Projekt pod názvom Predĺženie promenády na Železnej studničke vzišiel z architektonickej súťaže návrhov a nadväzuje na zrekonštruovanú cyklotrasu.

Úseky na opravu ciest vyberáme na základe údajov z aplikácie Strava Heatmap, ktorú používajú športovci na zaznamenávanie svojich aktivít. V prípade asfaltových ciest sú prioritne opravované úseky najviac využívané na cyklistiku.

Okrem rekonštrukcie ciest podporujeme cyklistiku aj minimalizovaním počtu áut v lese, pravidelným zametaním ciest, kosením krajníc, prevádzkovaním servisných cyklostojanov či údržbou rekreačného mobiliáru (lavičky, studničky, altánky apod.). Zároveň cyklistov prosíme jazdiť po lesoparku opatrne a dodržiavať Kódex ohľaduplnosti voči peším návštevníkom.

O Mestských lesoch v Bratislave:

Spravujú vyše 3.000 hektárov lesa, vo vlastníctve Hlavného mesta SR. Patria sem obľúbené miesta ako Partizánska lúka, Železná studnička, Kačín, Kamzík či Horáreň Krasňany.

Okrem vytvárania vhodných podmienok na rekreáciu obyvateľov sa zameriavajú aj na podporu ochrany prírody, ekovýchovu pre deti a šetrnú formu lesného hospodárstva.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu