Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Adam Rojček skončil dvanásty na Majstrovstvách Európy v zjazde, Kuchyňková štvrtá medzi juniorkami

Na európskom šampionáte v Maribore bola skutočne silná konkurencia. Víťazom v mužoch sa stal Loris Vergier a v ženách Monika Hrastnik.
Martin Sarvaš
Adam Rojček skončil dvanásty na Majstrovstvách Európy v zjazde, Kuchyňková štvrtá medzi juniorkami

Foto: Piotr Staron / @staron_photo

Na uplynulých Majstrovstvách Európy v zjazde v Maribore dosiahla najlepší výsledok Simona Kuchyňková, ktorá skončila medzi juniorkami na štvrtom mieste. Iba 17-ročná pretekárka sa venuje primárne disciplíne enduro, v ktorej sa jej nedávno pekne zadarilo a v talianskom La Thuile dvakrát vyhrala preteky svetového pohára EWS.

Medzi juniorkami mala reprezentovať Slovensko aj 16-ročná Vanesa Petrovská, ktorá dokonca vyhrala kvalifikáciu európskeho pohára iXS, ktorá sa konala v stredu, s  28-sekundovým náskokom, avšak následne pri tréningovej jazde nepríjemne spadla, zlomila si ruku a vo finále už neodštartovala.

„Po kvalifikácii som mala upravené nastavenie vidlice, chcela som to vyskúšať a skončilo to nepríjemným pádom a zlomenou rukou. Je smutné, že nebudem môcť pretekať na majstrovstvách Európy. Nemôžem sa dočkať, keď budem opäť jazdiť na bicykli,“ napísala Vanesa Petrovská.

Medzi mužskou elitou sa zo Slovákov najlepšie umiestnil Adam Rojček, ktorý skončil na 12. mieste s 8-sekundovou stratou na víťaza Lorisa Vergiera. Rasťo Baránek mal iba o sekundu pomalší čas ako Rojček, no umiestnil sa na 16. mieste. Denis Kohút skončil na 52. mieste.

Adam Rojček priznal, že bol pred pretekmi veľmi nervózny: „Bol som extrémne nervózny na štarte a celá jazda bola trochu divoká, ale som rád za to, že sme nespravili hanbu. Budúci víkend nás čaká svetový pohár, tak dúfam že to bude len lepšie!“

Rasťo Baránek sa po šampionáte vyjadril: „Na prvý dojem 16. miesto neznie nijak extra, ale konkurencia bola sakra nabitá. Do jazdy som dal všetky sily, ktoré ešte vo mne ešte po týždni jazdenia zostali. Level každý rok extrémne rastie ale myslím, že práve to posúva aj nás a každého, kto sa rozhodne porovnávať sa vo svete. Som rád, že som mal opäť možnosť reprezentovať Slovensko.“

Medzi juniormi sa umiestnil Patrik Chomist na 21. mieste a Noel Daňko na 36. mieste.

Výsledky Majstrovstiev Európy v zjazde – Maribor 2021

Muži

1. Loris Vergier: 2:56.67
2. Benoit Coulanges: 2:57.10
3. Danny Hart: 2:58.62
4. Daniel Slack: 3:01.48
5. Adam Brayton: 3:01.98
…  12. Adam Rojček: 3:04:10
…  16. Rastislav Baránek: 3:05:37

Ženy

1. Monika Hrastnik: 3:27.02
2. Eleonora Farina: 3:31.05
3. Veronika Widmann: 3:32.16
4. Camille Balanche: 3:35.08
5. Mille Johnset: 3:40.31

Juniori

1. Jordan Williams: 3:07.02
2. Davide Cappello: 3:07.17
3. Maximilian Oberhofer: 3:09.53
4. Kilian Buhl: 3:12.14
5. Loïc Martin: 3:12.82

Juniorky

1. Izabela Yankova: 3:38.19
2. Sophie Gutöhrle: 3:44.19
3. Kine Haugom: 3:46.32
4. Simonka Kuchynková: 3:47.87
5. Léona Pierrini: 3:48.66

Kompletné výsledky nájdete online – www.uec.ch

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu