Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Oblečenie

Test: Nohavice Kalas Passion Z1 a dres Passion Z1 Verano

Hodnotenie: 4.5/5
248
Biker

Plusy:

  • Moderné a funkčné materiály
  • Vetranie
  •  Aj napriek výkonu, komfortný set

Mínusy:

  • Vyššia cena

Nohavice Kalas Passion Z1 149,- €

Pri výrobe týchto nohavíc sú použité moderné materiály a technológie. Sú navrhnuté a ušité z viacerých panelov, aby sa čo najviac prispôsobili vašej postave.

Nohavice sme testovali v klasickej čiernej farbe. Na povrchu látky je jemný 6-uholníkový raster. Dĺžka na stehnách je akurát, zakončené sú širokou elastickou páskou z vnútornej strany potiahnutou silikónom. Za jazdy vďaka tomu držali na správnom mieste a nikde netlačili.

Základ tvorí kompresný, elastický materiál Goffrato, ktorý zabezpečuje dobrú aerodynamiku aj priedušnosť. Traky sú z priedušného materiálu, sú široké a majú lepené, ploché švy. Za jazdy netlačili a zabezpečili, že nohavice sedeli v správnej polohe. V zadnej časti je umiestnené malé, praktické vrecko, do ktorého sa zmestia doklady alebo platobná karta.

Vložka Endurance 3D je ušitá z dvoch hlavných polmesiacových častí a pozostáva z viacerých vrstiev. Jej úlohou je prispôsobiť sa jazdcovi počas pohybu, čo môžeme aj potvrdiť. Komfort počas jazdy bol vynikajúci  aj po vyše 3 hodinách jazdy. Vložka celý čas držala na svojom mieste.

Za tieto nohavice je nutné si trocha priplatiť, ale v tejto hodnote dostanete a pohodlné, dobre sediace nohavice z kvalitných a moderných materiálov.

Dres Passion Z1 Verano 99,- €

Z rovnakej série ako sú nohavice je aj dres Passion Z1 Verano a tento set predstavuje vrchol ponuky.

Dres je ľahký, priliehavého strihu aby čo najviac znížil odpor vzduchu a má jednoduchý, moderný dizajn. Je navrhnutý do teplôt 25 ˚C a viac. Z tohto dôvodu je dres výrazne perforovaný a sú v ňom všité sieťovinové panely. Vďaka tomu dres v teple veľmi dobre vetrá a na pokožke je príjemný.

Rukávy sú mierne predĺžené a sú ukončené nenápadným na vnútornej strane skrytým, elastickým zakončením. Dres je vybavený zipsom po celej dĺžke a zapínanie alebo otváranie jednou rukou počas jazdy nerobí problém.

Na spodnej zadnej strane je široká guma so silikónovou úpravou a drží dres v správnej polohe. Trojdielne vrecko v zadnej časti je samozrejmosť. K dresu je ešte priložená vodeodolná  kapsička na cennosti alebo doklady.

Dres veľmi dobre dopĺňa po funkčnej aj dizajnovej stránke nohavice Passion Z1 a za trocha vyššiu hodnotu dostanete komfortné a zároveň špičkové oblečenie.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu