Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Sagan dostal na Giro d’Italia pokutu za zastrašovanie súperov

Vzali mu body v rebríčku UCI a dostal pokutu tisíc švajčiarskych frankov, avšak body v súťaži o cyklámenový dres mu zostali.
Martin Sarvaš
Video: Sagan dostal na Giro d’Italia pokutu za zastrašovanie súperov

Peter Sagan dostal po po 18. etape Giro d’Italia pokutu 1000 švajčiarskych frankov a odpočítali mu 50 UCI bodov.

Podľa vyjadrenia rozhodcov je dôvodom „zastrašovanie a nevhodné správanie sa voči iným jazdcom“.

Sagan však nestratil žiadne body v súťaži o cyklámenový dres, takže je stále lídrom bodovacej súťaže Giro d’Italia s náskokom 22 bodov pred Davide Cimolaiom (Israel Start-Up Nation) a 25 bodov pred Fernandom Gaviriom (UAE Team Emirates). Ak sa nič zásadné nestane, Saganovi by malo stačiť prísť do Milána a cyklámenový dres bude jeho.

Nie je úplne jasné, čo viedlo k potrestaniu trojnásobného majstra sveta, ale Sagan spolu s tímovým kolegom Danielom Ossom strážili čelo pelotónu, aby sa nedostal do úniku nikto, kto by mohol Sagana ohroziť v bodovacej súťaži.

Sagan dostal pokutu pravdepodobne za toto:

Boj o únik trval takmer 60km, kým sa odtrhla 23-členná skupina jazdcov. Keď bolo 179km do cieľa, Sagan prišiel na čelo pelotónu s Ossom a Filippom Gannom (Ineos), aby zabránili ďalším pokusom o úniky.

„Sagan je na čele veľmi agresívny. Berie to osobne a nechce nechať nikoho ujsť z pelotónu. Pre ostatných to musí byť zastrašujúce, keď vám taký šampión a hviezda ako Sagan ukazuje, že ‚ty nikam nejdeš‘,“ opisoval situáciu komentátor na Eurosporte.

„Bola to dôležitá etapa a hlavným cieľom bolo nestratiť body v boji o cyklámenový dres. Ukontrolovali sme šprintérov, ktorí boli blízko v bodovacej súťaži. Chceli sme radšej udržať dres ako sa snažiť o výhru etapy,“ povedal Peter Sagan po 18. etape.

Stratégiu potvrdil aj športový riaditeľ Ján Valac: „Bola to rozhodujúca etapa o cyklámenový dres a to bola naša úloha. Stratégia bola buď nechať únik ísť až do cieľa alebo, ak by boli ochotné aj iné tímy, udržať únik na krátko a byť pripravený na boj vo finále.“

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu