Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Video: Dwars door Vlaanderen vyhral Van Baarle krásnym 50km sólo únikom

Mathieu van der Poel nemal svoj deň a viditeľne sa trápil.
Martin Sarvaš

Dylan van Baarle sa stal víťazom flámskej klasiky Dwars door Vlaanderen. Holandský cyklista predviedol skvelý výkon, keď nastúpil 52km pred koncom a svoj sólo únik priviedol až do cieľa.

Pre tím Ineos Grenadiers ide o prvé víťazstvo na jednodňových pretekoch od roku 2017. Na druhom mieste skončil Christophe Laporte (Cofidis) a tretí Tim Merlier (Alpecin-Fenix).

„Vyhrať klasiku je skutočne skvelé a dôležité.  Minulý rok to bolo ťažké kvôli všetkému, čo sa dialo, ale teraz sme na dobrej ceste. Ku klasikám máme tento rok iný prístup – omnoho viac útočíme. Je krásne vyhrať takéto preteky a teším sa, že sa mi únik podarilo doviezť do cieľa,“ povedal Van Baarle.

Rovnakým spôsobom vyhral Mathieu van der Poel pred dvomi týždňami 5. etapu na Tirreno-Adriatico a rovnaký kúsok predviedol minulý rok v októbri, keď po 50 km sólo úniku vyhral záverečnú etapu i celkové hodnotenie BinckBank Tour.

Pozrite si tiež

Mathieu van der Poel však nemal svoj deň a zjavne sa trápil a 36km pred cieľom na kopci Knoketeberg výrazne zaostal: „Úplne mi tam došla energia. A nešlo sa mi dobre už ani predtým. Už dobrú chvíľu som išiel na limite. Tímovým kolegom som povedal, že dnes to nebude môj deň.“

„Určite som sa nesnažil hrať či skrývať, nikdy som to nerobil. Samozrejme, že by som radšej pretekal o výhru, ale jednoducho to nebolo možné,“ povedal Van der Poel.

„Vyrovnám sa s tým, nie je to po prvýkrát. V nedeľu očakávam úplne iné preteky [Okolo Flámska] a dúfam, že to už bude dobré,“ dodal Holanďan.

Na nedeľných pretekoch Okolo Flámska sa zúčastní aj Peter Sagan, ktorý nedávno predviedol, že jeho forma sa zlepšuje, keď skončil štvrtý na Miláno – San Remo a vyhral etapu na Okolo Katalánska.

Výsledky Dwars door Vlaanderen 2021

1 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 3:58:59
2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:00:26
3 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix
4 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
6 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
7 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
8 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
9 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
10 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu