Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Inzercia

Cyklotrenažéry na výkonnostný tréning

TACX Boost a TACX Boost Bundle je nová séria základných odporových cyklotrenažérov na základný výkonnostný tréning. Ide o jednoduchú a osvedčenú konštrukciu na použitie so širokým spektrom bicyklov s rôznymi rozmermi kolies. Je vhodná pre cestné bicykle (plášte), ako aj MTB s rozmermi kolies 26"– 29".
Biker

Výkonná magnetická brzda (50 N) umožňuje priamo aplikovať odpor a na jej použitie nebudete potrebovať externé napájanie. Je schopná generovať vysoký odpor pri nízkych rýchlostiach.

Úroveň odporu (stúpania) sa nastavuje ručne (10 úrovní) na optimálne nastavenie intenzity tréningu. Kompaktný zotrvačník (1,6 kg/9,2 kg Mass inertia) bude zaisťovať realistický pocit z jazdy na ceste.

Robustná konštrukcia umožňuje maximálny odpor pri špurte 1050 W. Vďaka dokonale tichému zotrvačníku počas jazdy nikoho nerušíte.

 TACX Boost

Má robustné jadro odporového valca s mäkkým plastom, ktorý pohlcuje vibrácie. Okrem iného je tým výrazne regulovaná hlučnosť pri používaní.

Zotrvačník s hmotnosťou 1,6 kg (flywheel) dokáže simulovať účinok zotrvačnej hmoty 9,2 kg, čo poskytuje realistický zážitok z jazdy vonku. Balenie obsahuje aj držiak predného kolesa, ktorý bicykel prirodzene zdvíha. Zároveň poslúži ako prenosná rúčka na cyklotrenažér.

TACX Boost Bundle

Dodáva sa aj ANT+/Bluetooth snímač rýchlosti. Jeho pripojenie umožňuje použitie trenažéra TACX Boost aj s live aplikáciami, ako je napríklad Zwift, TACX a iné, na základe merania rýchlosti, vzdialenosti a virtuálneho výkonu. ANT+/Bluetooth Snímač rýchlosti sníma údaje na zadnom kolese (náboj). Ideálny na použitie pri indoor tréningu, zároveň použiteľný pri jazde vonku. Snímač meria a zaznamenáva rýchlosť, tempo a vzdialenosť.

Váš indoor tréning môžete ďalej „boostovať“ pridaním voliteľného pulzomera > HRM-Dual (ANT+/Bluetooth) a sledovať odozvu tela v reálnom čase na optimálny tréning a zátaž.

Pozrite si tiež

Nezabudnite na doplnky

Nech trénujete akokoľvek intenzívne, tento cyklotrenažér vydrží všetko. Váš bicykel jednoducho a spoľahlivo zaistíte, aby ste sa mohli poriadne oprieť do pedálov. Na optimálny prenos sily a minimalizáciu prehrievania odporúčame zakúpiť vhodný tréningový plášť Tacx, ktorý bol špeciálne vyvinutý na tento účel. Tieto plášte sú tichšie než bežne používané a sú ideálne na indoor jazdu, pokiaľ chcete minimalizovať hluk a opotrebenie bežných plášťov.

Pri indoor tréningu netreba zabúdať, že za jazdy nedochádza k prúdeniu vzduchu. Výsledkom je nadmerné potenie. Z praktického hľadiska teda odporúčame použite rolovateľnej podložky pod bicykel a ochranného potítka nad rámom bicykla.

Boost Trainer

Parametre cyklotrenažéra:

 

Rozmery a vlastnosti: 675 x 650 mm (základňa), 565x 410 x 245 mm (v zloženom stave)
Hmotnosť zariadenia: 8,5 kg
product_web: 29299, 5178, 800, 20394, 31920, 49848, 52458, 41257
Odporová jednotka: Magnetická / 2 x 8 p. magnet
Ovládanie zátaže: Ručné / 10 pozícií
Simulácia záťaže: 1050W
Simulácia stúpania: NIE
Simulácia klesania: NIE
Simulácia jazdy na povrchu: NIE
Zotrvačník (flywheel): 1,6 kg / 9,2 kg Mass inertia
Max. krútiaci moment: 17 Nm
Max. brzdná sila: 50 N
Bezdrôtová komunikácia: N / A
Presnosť merania výkon (W): N / A
Vhodné pre bicykle:: cestné, MTB (26″-29″) / šírka cestné 130 mm, MTB 135 mm
Dostupné merania – rýchlosť
Dostupné merania – rýchlosť / kadencia / výkon: ÁNO (voliteľné) / NIE / ÁNO (virtuálny so snímačom rýchlosti)
Napájanie cyklotrenažéra: NIE (Bez napájania)

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu