Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Inzercia

Naimpregnujte si reťaz voskom

Chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.
Biker
Naimpregnujte si reťaz voskom

Ste typ jazdca, ktorý rád skúša nové veci, alebo svojmu bicyklu chcete dopriať vždy iba to najlepšie? Skúste GRAPHENwax ®.

Kvalitný vosk na reťaz je ideálny na cesty, gravel, triatlon, MTB a elektrobicykle. Vynikajúco chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.

V prvom rade je dôležité vybrať si kvalitný vosk, ktorý je vláčny, nedrobí sa a dobre naimpregnuje reťaz. Pre nás je jednoznačnou voľbou GRAPHENwax ® s prísadou čistého grafénu.

Vydrží aj veľmi horúce dni, keď sa iné voskové mazivá jednoducho topia, je veľmi plastický, neodlupuje sa, má oveľa väčšiu toleranciu voči znečisteniu a odpudzuje vodu.

Ako na to?

Zložte reťaz z bicykla a dokonale ju vyčistite, aby bola suchá, alebo použite úplne novú reťaz. Roztopte GRAPHENwax ​​® v hrnci na miernom ohni a zohrejte ho na 90 – 100 °C.

Do roztopeného vosku ponorte reťaz a počkajte 3 – 5 minút, kým sa dokonale prehreje a prepojí s voskom. Jemne ju premiešajte, pretrepávajte, nech sa vosk dostane do všetkých spojov.

Reťaz vyberte, zaveste, nechajte odkvapkať a jemne utrite prebytočný vosk. Keď reťaz po zhruba 15 minútach vychladne, očko po očku ju v rukách poohýbajte, čím sa odstráni prebytočný vosk. Vždy dodržujte bezpečnostné pokyny výrobcu vosku, ktorý si zvolíte.

Intervaly opätovného voskovania

Impregnácia voskom vydrží na reťazi okolo 450 km za suchých podmienok. Životnosť sa zníži v prašnom prostredí. Keď začne reťaz znieť sucho, je čas ju znova navoskovať. Pri jazde za dažďa alebo za mokra by ste mali reťaz po každej jazde znova navoskovať.

To isté platí pre všetky tavné vosky bez ohľadu na značku.

Jedno balenie GRAPHENwaxu, čo je 340 g, kúpite za zhruba 30 €. Je to dostatočné množstvo na to, aby vosk v hrnci prekryl celú reťaz. Pri každom ošetrení reťaze sa použijú iba 3 – 4 g vosku. Skutočne sme ho odvážili.

Ak chcete vašu reťaz opätovne naimpregnovať GRAPHENwaxom, stačí ju jednoducho preliať v kuchynskom sitku horúcou vodou. Necháte ju vysušiť a môžete opätovne voskovať. Jedno balenie vydrží na zhruba 60 ošetrení a v hrnci vám stále ostane 100 g vosku. Ďalší vosk doplníte do hrnca vtedy, keď už nedokážete zaručiť úplné ponorenie reťaze. Dôležité je impregnovať vždy čistú reťaz, aby ste vosk v hrnci nekontaminovali.

Ak chcete GRAPHENwax najprv iba vyskúšať alebo nechcete mať žiadnu starosť, zastavte sa u nás v Cyklospitali. Radi vám reťaz profesionálne navoskujeme. Budeme sa veľmi tešiť na vaše nové dojmy z jazdy 😊.

Použité náradie a pomôcky

CYCLUS TOOLS nitovač reťazí alebo kliešte na rýchlo spojku

www.cyclus.sk

Vaše komentáre

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu