Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Inzercia

Naimpregnujte si reťaz voskom

Chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.
Biker
Naimpregnujte si reťaz voskom

Ste typ jazdca, ktorý rád skúša nové veci, alebo svojmu bicyklu chcete dopriať vždy iba to najlepšie? Skúste GRAPHENwax ®.

Kvalitný vosk na reťaz je ideálny na cesty, gravel, triatlon, MTB a elektrobicykle. Vynikajúco chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.

V prvom rade je dôležité vybrať si kvalitný vosk, ktorý je vláčny, nedrobí sa a dobre naimpregnuje reťaz. Pre nás je jednoznačnou voľbou GRAPHENwax ® s prísadou čistého grafénu.

Vydrží aj veľmi horúce dni, keď sa iné voskové mazivá jednoducho topia, je veľmi plastický, neodlupuje sa, má oveľa väčšiu toleranciu voči znečisteniu a odpudzuje vodu.

Ako na to?

Zložte reťaz z bicykla a dokonale ju vyčistite, aby bola suchá, alebo použite úplne novú reťaz. Roztopte GRAPHENwax ​​® v hrnci na miernom ohni a zohrejte ho na 90 – 100 °C.

Do roztopeného vosku ponorte reťaz a počkajte 3 – 5 minút, kým sa dokonale prehreje a prepojí s voskom. Jemne ju premiešajte, pretrepávajte, nech sa vosk dostane do všetkých spojov.

Reťaz vyberte, zaveste, nechajte odkvapkať a jemne utrite prebytočný vosk. Keď reťaz po zhruba 15 minútach vychladne, očko po očku ju v rukách poohýbajte, čím sa odstráni prebytočný vosk. Vždy dodržujte bezpečnostné pokyny výrobcu vosku, ktorý si zvolíte.

Intervaly opätovného voskovania

Impregnácia voskom vydrží na reťazi okolo 450 km za suchých podmienok. Životnosť sa zníži v prašnom prostredí. Keď začne reťaz znieť sucho, je čas ju znova navoskovať. Pri jazde za dažďa alebo za mokra by ste mali reťaz po každej jazde znova navoskovať.

To isté platí pre všetky tavné vosky bez ohľadu na značku.

Jedno balenie GRAPHENwaxu, čo je 340 g, kúpite za zhruba 30 €. Je to dostatočné množstvo na to, aby vosk v hrnci prekryl celú reťaz. Pri každom ošetrení reťaze sa použijú iba 3 – 4 g vosku. Skutočne sme ho odvážili.

Ak chcete vašu reťaz opätovne naimpregnovať GRAPHENwaxom, stačí ju jednoducho preliať v kuchynskom sitku horúcou vodou. Necháte ju vysušiť a môžete opätovne voskovať. Jedno balenie vydrží na zhruba 60 ošetrení a v hrnci vám stále ostane 100 g vosku. Ďalší vosk doplníte do hrnca vtedy, keď už nedokážete zaručiť úplné ponorenie reťaze. Dôležité je impregnovať vždy čistú reťaz, aby ste vosk v hrnci nekontaminovali.

Ak chcete GRAPHENwax najprv iba vyskúšať alebo nechcete mať žiadnu starosť, zastavte sa u nás v Cyklospitali. Radi vám reťaz profesionálne navoskujeme. Budeme sa veľmi tešiť na vaše nové dojmy z jazdy 😊.

Použité náradie a pomôcky

CYCLUS TOOLS nitovač reťazí alebo kliešte na rýchlo spojku

www.cyclus.sk

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:42 Rasmus Tiller vyhral belgickú klasiku Dwars door het Hageland, Van der Poela vyradil v závere defekt.

26-ročný nórsky šampión vyhral v záverečnom súboji vedúcej trojice, pričom porazil Stana Van Trichta, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom tretí Florian Vermeersch. Mathieu van der Poel dostal defekt 20 km pred cieľom a po výmene zadného kolesa stratil na lídrov viac ako minútu a už sa mu nepodarilo dobehnúť skupinu na čele.

Včera 16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

Včera 16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

09.06.2023 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

09.06.2023 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Zavrieť reklamu