Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Inzercia

Naimpregnujte si reťaz voskom

Chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.
Biker

Ste typ jazdca, ktorý rád skúša nové veci, alebo svojmu bicyklu chcete dopriať vždy iba to najlepšie? Skúste GRAPHENwax ®.

Kvalitný vosk na reťaz je ideálny na cesty, gravel, triatlon, MTB a elektrobicykle. Vynikajúco chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.

V prvom rade je dôležité vybrať si kvalitný vosk, ktorý je vláčny, nedrobí sa a dobre naimpregnuje reťaz. Pre nás je jednoznačnou voľbou GRAPHENwax ® s prísadou čistého grafénu.

Vydrží aj veľmi horúce dni, keď sa iné voskové mazivá jednoducho topia, je veľmi plastický, neodlupuje sa, má oveľa väčšiu toleranciu voči znečisteniu a odpudzuje vodu.

Ako na to?

Zložte reťaz z bicykla a dokonale ju vyčistite, aby bola suchá, alebo použite úplne novú reťaz. Roztopte GRAPHENwax ​​® v hrnci na miernom ohni a zohrejte ho na 90 – 100 °C.

Do roztopeného vosku ponorte reťaz a počkajte 3 – 5 minút, kým sa dokonale prehreje a prepojí s voskom. Jemne ju premiešajte, pretrepávajte, nech sa vosk dostane do všetkých spojov.

Reťaz vyberte, zaveste, nechajte odkvapkať a jemne utrite prebytočný vosk. Keď reťaz po zhruba 15 minútach vychladne, očko po očku ju v rukách poohýbajte, čím sa odstráni prebytočný vosk. Vždy dodržujte bezpečnostné pokyny výrobcu vosku, ktorý si zvolíte.

Intervaly opätovného voskovania

Impregnácia voskom vydrží na reťazi okolo 450 km za suchých podmienok. Životnosť sa zníži v prašnom prostredí. Keď začne reťaz znieť sucho, je čas ju znova navoskovať. Pri jazde za dažďa alebo za mokra by ste mali reťaz po každej jazde znova navoskovať.

To isté platí pre všetky tavné vosky bez ohľadu na značku.

Jedno balenie GRAPHENwaxu, čo je 340 g, kúpite za zhruba 30 €. Je to dostatočné množstvo na to, aby vosk v hrnci prekryl celú reťaz. Pri každom ošetrení reťaze sa použijú iba 3 – 4 g vosku. Skutočne sme ho odvážili.

Ak chcete vašu reťaz opätovne naimpregnovať GRAPHENwaxom, stačí ju jednoducho preliať v kuchynskom sitku horúcou vodou. Necháte ju vysušiť a môžete opätovne voskovať. Jedno balenie vydrží na zhruba 60 ošetrení a v hrnci vám stále ostane 100 g vosku. Ďalší vosk doplníte do hrnca vtedy, keď už nedokážete zaručiť úplné ponorenie reťaze. Dôležité je impregnovať vždy čistú reťaz, aby ste vosk v hrnci nekontaminovali.

Ak chcete GRAPHENwax najprv iba vyskúšať alebo nechcete mať žiadnu starosť, zastavte sa u nás v Cyklospitali. Radi vám reťaz profesionálne navoskujeme. Budeme sa veľmi tešiť na vaše nové dojmy z jazdy 😊.

Použité náradie a pomôcky

CYCLUS TOOLS nitovač reťazí alebo kliešte na rýchlo spojku

www.cyclus.sk

Vaše komentáre

Aktuality

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Včera 11:05 Primož Roglič si stojí za vyjadrením, že za jeho pád na Vuelte môže Fred Wright.

Roglič údajne povedal pre slovinské rádio, že nemá v úmysle odvolať svoje komentáre o kontroverznom páde v závere 16. etapy Vuelta a España, po ktorom musel z pretekov odstúpiť. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu