Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Naimpregnujte si reťaz voskom

Chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.
Biker
Naimpregnujte si reťaz voskom

Ste typ jazdca, ktorý rád skúša nové veci, alebo svojmu bicyklu chcete dopriať vždy iba to najlepšie? Skúste GRAPHENwax ®.

Kvalitný vosk na reťaz je ideálny na cesty, gravel, triatlon, MTB a elektrobicykle. Vynikajúco chráni reťaz pred nečistotami, je trvanlivý a dlhodobo zaručuje nízke trenie v suchých a zmiešaných podmienkach.

V prvom rade je dôležité vybrať si kvalitný vosk, ktorý je vláčny, nedrobí sa a dobre naimpregnuje reťaz. Pre nás je jednoznačnou voľbou GRAPHENwax ® s prísadou čistého grafénu.

Vydrží aj veľmi horúce dni, keď sa iné voskové mazivá jednoducho topia, je veľmi plastický, neodlupuje sa, má oveľa väčšiu toleranciu voči znečisteniu a odpudzuje vodu.

Ako na to?

Zložte reťaz z bicykla a dokonale ju vyčistite, aby bola suchá, alebo použite úplne novú reťaz. Roztopte GRAPHENwax ​​® v hrnci na miernom ohni a zohrejte ho na 90 – 100 °C.

Do roztopeného vosku ponorte reťaz a počkajte 3 – 5 minút, kým sa dokonale prehreje a prepojí s voskom. Jemne ju premiešajte, pretrepávajte, nech sa vosk dostane do všetkých spojov.

Reťaz vyberte, zaveste, nechajte odkvapkať a jemne utrite prebytočný vosk. Keď reťaz po zhruba 15 minútach vychladne, očko po očku ju v rukách poohýbajte, čím sa odstráni prebytočný vosk. Vždy dodržujte bezpečnostné pokyny výrobcu vosku, ktorý si zvolíte.

Intervaly opätovného voskovania

Impregnácia voskom vydrží na reťazi okolo 450 km za suchých podmienok. Životnosť sa zníži v prašnom prostredí. Keď začne reťaz znieť sucho, je čas ju znova navoskovať. Pri jazde za dažďa alebo za mokra by ste mali reťaz po každej jazde znova navoskovať.

To isté platí pre všetky tavné vosky bez ohľadu na značku.

Jedno balenie GRAPHENwaxu, čo je 340 g, kúpite za zhruba 30 €. Je to dostatočné množstvo na to, aby vosk v hrnci prekryl celú reťaz. Pri každom ošetrení reťaze sa použijú iba 3 – 4 g vosku. Skutočne sme ho odvážili.

Ak chcete vašu reťaz opätovne naimpregnovať GRAPHENwaxom, stačí ju jednoducho preliať v kuchynskom sitku horúcou vodou. Necháte ju vysušiť a môžete opätovne voskovať. Jedno balenie vydrží na zhruba 60 ošetrení a v hrnci vám stále ostane 100 g vosku. Ďalší vosk doplníte do hrnca vtedy, keď už nedokážete zaručiť úplné ponorenie reťaze. Dôležité je impregnovať vždy čistú reťaz, aby ste vosk v hrnci nekontaminovali.

Ak chcete GRAPHENwax najprv iba vyskúšať alebo nechcete mať žiadnu starosť, zastavte sa u nás v Cyklospitali. Radi vám reťaz profesionálne navoskujeme. Budeme sa veľmi tešiť na vaše nové dojmy z jazdy 😊.

Použité náradie a pomôcky

CYCLUS TOOLS nitovač reťazí alebo kliešte na rýchlo spojku

www.cyclus.sk

Vaše komentáre

Aktuality

14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Zavrieť reklamu