Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Tlačové správy

Milan Myšík bude jazdiť od sezóny 2021 na Treku

Biker

27-ročný český enduro jazdec Milan Myšík bude od sezóny 2021 jazdiť na bicykloch značky Trek. Je víťazom európskej série EWS (Enduro World Series) z roku 2019 a vo svetovom rebríčku EWS bol počas uplynulej sezóny na 35. mieste. Posledný rok spolupracoval so značkou Norco, od tohto roka presedláva na Trek.

„Veľmi sa z tohto prestupu teším, vždy som chcel jazdiť za Trek. Zároveň som sa posledný rok intenzívne venoval tréningu, takže do tejto sezóny vstupujem s tými najväčšími ambíciami, i keď som bol celý február nútený ležať kvôli chorobe.“

Milan pochádza z Benešova nad Ploučnicí. Bicyklovú kariéru začal v roku 1999 bikrosom a 6 rokov sa zameriava čisto len na enduro. Jeho štýl jazdy je agresívny “brzda-plyn” a vždy ide na maximum.

Z produktov Trek si Milan na pretekanie vybral nový enduro stroj Trek Slash 9.9 a upravil si ho tak, aby vyhovoval jeho jazdeniu.

„Najväčšou zmenou je pre mňa prechod na veľkosť M. Keďže meriam len 162cm, budem skúšať „mullet“ bike, čo znamená 29“ veľkosť kolesa vpredu a 27.5 veľkosť kolesa vzadu pre väčšiu stabilitu a zároveň rýchlosť a obratnosť. Ďalšou vychytávkou je úprava sedlkovky tak, aby byla čo najnižšie a ja som dosiahol na pedály.“

Myšík využíva aj e-bike Trek Rail 5, taktiež upravený, a cestný bicykel Trek Émonda SL 6, ako aj  obratný Trek Top Fuel 9.9 na výšľapy a kondičné jazdenie.

Myšík sa na sezónu aktuálne pripravuje na domácich trailoch v okolí Benešova a Děčína, okrem toho trávi veľa času v posilňovni kvôli silovému tréningu a na motorke kvôli výbušnosti. Ak zimné podmienky dovolia, kondičku trénuje na bežkách a na splitboarde.

V marci začína s letnou prípravou v Taliansku (Finale Ligure), kam ide na dvojtýždňové sústredenie a v apríli by ešte rád odcestoval na pár dní na Madeiru.

Počas sezóny 2021 plánuje Milan jazdiť najmä Českou Enduro sériu a takmer kompletnú EWS.

„Po výsledkoch z uplynulých rokov  je mojím cieľom tieto umiestnenia vylepšiť. Do sezóny 2021 idem s plným nasadením,” hovorí Milan a odkazuje na svoj instagram, kde sa o ňom môžete dozvedieť viac a kde nájdete aj tie najlepšie akčné zábery z tréningov a pretekov.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu