Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Video: Danny Hart bude pretekať za Cube Factory Racing a vyskúšal si už aj jazdu na novom zjazďáku

"Ak by som nebol profesionálny zjazdár, neviem, čo by som robil. Skončil som so školou, išiel som rovno na svetové poháre a to je vlastne jediné, čo som kedy robil," hovorí Danny Hart.
Martin Sarvaš

Danny Hart patrí už dlho medzi svetovú elitu v zjazde. Je dvojnásobným majstrom sveta – prvýkrát vyhral legendárnou jazdou na blate v roku 2011 v Champérach a ďalšie zlato získal v roku 2016 vo Val di Sole.

Má tiež na konte 16 umiestnení v top 3 na pretekoch svetového pohára, pričom dvakrát skončil druhý (2016, 2018) v celkovom hodnotení svetového pohára.

Po troch rokoch v tíme Madison Saracen podpísal zmluvu 29-ročný Angličan so značkou Cube a spolu s 21-ročným Nemcom Maxom Hartensternom budú jazdiť za továrenský tím Cube Factory Racing.

„Z nového tímu i bicykla sa teším! Prvé testy TWO15 boli veľmi sľubné a už sa nemôžem dočkať pretekov. Ako čerstvý otec je pre mňa dôležité plánovať trochu dlhodobejšie a chcem byť na rovnakej vlne aj s partnermi. V rodine Cube ma hneď privítali a cítil som sa ako doma,“ povedal Danny Hart.

Pozrite si tiež

Zavrieť reklamu