Van der Poel vyhral suverénne aj ďalšie preteky v cyklokrose

Holanďan porazil v Essene Pidcocka, Aertsa i Hermansa.

Mathieu van der Poel vyhral tretie cyklokrosové preteky v tejto sezóne. Po triumfe v Antverpách a Namure si pripísal holandský talent suverénne víťazstvo na pretekoch v Essene.

Van der Poel porazil na pretekoch belgicko-holadského pohára Ethias Cross druhého Quintena Hermansa i mladého Toma Pidcocka.

Holandský cyklista prezradil, že kľúčom k jeho výhre bola zmena tlaku v gumách. V polovici pretekov si vymenil bicykel, na ktorom boli gumy s o desatinu baru menším tlakom, na hodnote 1,3.

„V úvode som spravil veľa chýb a mal som príliš tvrdé gumy. Keď som vymenil bicykle, išlo to omnoho lepšie.“

„Pokúsil som sa vyhrať s čo najmenšou stratou energie, pretože mám pred sebou dosť nabitý program. Trať sa mi veľmi páčila, pretože som mohol využiť moju techniku. Po ťažkých pretekoch v Gavere a Namure to bolo viac než vítané,“ povedal po pretekoch Van der Poel.

Ďalšie preteky má Mathieu van der Poel v pláne už dnes poobede 23. decembra o 15:00 hod – X2O Trofee Herentals.