Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Inzercia

Lapierre Aircode DRS – cestná strela ovešaná medailami

Biker

Lapierre Aircode priťahuje medaile ako magnet. Arnaud DEMAR si v jeho sedle „privlastnil“ štyri etapy tohtoročnej Giro d’Italia a náš Vojtěch Řepa vybojoval na rovnakom bicykli titul Majstra ČR kategórie U23 a bronz na Majstrovstvách Európy vo francúzskom Plouay. Aký je Aircode pre rok 2021 a čo ho robí výnimočným?

Agresívna geometria pre väčší výkon

Aircode 2021 je už treťou verziou cestného špeciálu od roku 2014, kedy bol prvýkrát uvedený na trh. Prepracovaný model dostal úplne nový rám inšpirovaný časovkárskym Aerostormom. Rám a vidlice boli z estetických aj aerodynamických dôvodov designované ako jeden kus.

Cieľom návrhárov bolo dosiahnuť lepšiej aerodynamiky a väčšieho pohodlia, ako ponúkala predchádzajúca verzia. Aircode DRS kombinuje agresívnejší posed s kompaktnejšou zadnou stavbou. Hmotnosť je potom sústredená nižšie do stredu bycikla.

Kombinácia aerodynamických tvarov rámu s geometriou vytrvalostných kolies umožňuje tento nový stroj využívať širokej skupine jazdcov. Dokonalá súhra všetkých hodnôt je vyprojektovaná pre každú veľkosť zvlášť.

Zaostrené na detail

Vývojári zoptimalizovali aj tie najmenšie detaily, aby z nového Aircodu „striasli“ čo najviac gramov. Ultraľahký karbónový rám stojí na nových ešte ľahších karbónových ráfikoch a za zmienku stojí aj ľahučká, len 29 g pevná os.

A hralo sa aj na vzhľad. Okrem nových farieb, zapracovali vývojári na kompletnom vnútornom vedení káblov. Na bicykli tak nenájdete žiadne lanká, ktoré by rušili dokonale splývavý dizajn bycikla.

Aircode v akcii

Lapierre je už od roku 2020 spojený s tímom Groupama-FDJ a práve na Aircodu tento rok Arnaud Demar zbieral úspechy na Giro d’Italia.
Prvýkrát sa mu zadarilo v tesnej koncovke 4. etapy, kde až fotofiniš rozsúdil súboj Demar-Sagan v prospech Francúzov. Druhý triumf si jazdec pripísal na 6. etape, úspech zopakoval deň na to aj pri 7. etape a po 11. etape sa radoval zo štvrtého víťazstva na Gire.

A darilo sa aj cestárom v Česku. Povesť jedného z top tímov u nás potvrdili pretekári Topforex Lapierre v záverečnej klasifikácii Škoda Cup Českého pohára, kde skončili strieborní. Na Aircodu si pre bronz z Majstrovstiev Európy vo francúzskom Plouay došiel aj Vojtěch Řepa, ktorý sa minimálne na rok bude pýšiť aj titulom Majstra ČR kategórie U23.

Viac informácií nájdete na webe www.lapierre-bike.sk

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu