Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Mavic Deemax MIPS

Hodnotenie: 3.5/5
125
Biker

Táto helma vyplnená materiálom EPS-4D, ktorý má údajne až o 30 % lepšiu schopnosť pohltiť nárazy než tradičný expandovaný polystyrén, sedí na hlave celkom nízko, a to aj s retenčnou kolískou nastavenou v najvyššej pozícii.

Minimálne subjektívne teda pôsobí bezpečne a ani počas jazdy v rozbitom teréne sa na hlave vôbec nehýbe. Za svoje peniaze dostanete aj vrstvu MIPS chrániacu pred rotačnou energiou. Polstrovanie je mäkké a pohodlné a dokáže odvádzať pot tak, aby nenasiaklo a nezačalo kvapkať.

Šilt nie je výškovo nastaviteľný, a tak sme ho počas zjazdu a výšľapov mali v zornom poli. Nezmestia sa podeň ani zjazdové okuliare, keď ich práve nemáte na očiach.Odvetrávanie je veľmi dobré vďaka celkovo 19 vetracím otvorom. Funguje však najmä za rýchlejšej jazdy.

Počas pomalých výšľapov v nej bolo aj tak celkom teplo. S klasickými okuliarmi si nijak nezavadzia a bez problémov s ňou môžete nosiť aj tie najväčšie na trhu. Naopak, so zjazdovými okuliarmi už sme problém mali a tie vyššie buď tlačili helmu nahor, alebo nos nadol.

Popruhy na zapnutie pod bradou sú po bokoch hlavy zvarené do rúrkového tvaru. Nie je nám úplne jasné, prečo, keďže takto nás tlačili do spánkov o niečo viac.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu