Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Sedlovky

Test: Teleskopická sedlovka OneUp Components V2 (210 mm)

Hodnotenie: 5/5
209
Biker

Hodnotenie: Bezchybne fungujúca sedlovka za veľmi dobrú cenu, ktorá vám umožní sedlo spustiť ešte nižšie.

Plusy:  Vďaka nej sa na moderných bicykloch dá sedlo spustiť nižšie a pritom neprísť o výšku na výšľapy. Funguje hladko a spoľahlivo.

Mínusy: Tlak vo vnútri postupne klesol, no stačilo päť minút s pumpou a bol späť.

  • Cena: 209 € (+49 € za diaľkové ovládanie V2)

Jednou z najsilnejších stránok tejto sedlovky je jej malá celková dĺžka. Aj s masívnym 210 mm zdvihom má len 554 mm – to je o 34 mm viac ako RockShox Reverb B1 Stealth so 150 mm zdvihom.

V praxi to znamená, že na zjazdoch môžete na moderných bikoch s nízkou sedlovou trubkou spustiť sedlo ešte nižšie a na výšľapoch ho vytiahnuť do rovnakej výšky.

Presne na to sa osvedčila nám.Počas celej doby testovania fungovala absolútne bezchybne. Chodila hladko a vysúvala sa konzistentnou rýchlosťou. Testovali sme ju pritom v najmenšom priemere (30,9 mm) a najvyššom zdvihu, v ktorom je nápor na puzdrá vo vnútri najvyšší.

Tlak vzduchu vo vnútri síce počas testovania mierne klesol, no bolo veľmi jednoduché dofúknuť ju a sedlovka zase chodila ako predtým.

Sedlovka samotná sa nepredáva s diaľkovým ovládaním. Vybrať si tak môžete prakticky akékoľvek lankové na trhu, alebo si zvoliť to od V2 na štýl ľavého radenia. To funguje celkom dobre a hladko, no osobne preferujeme skôr tuhší chod.

Nakoniec je tu cena, ktorá je aj po prirátaní diaľkového ovládania naozaj nízka, zvlášť na taký vysoký zdvih. Za nás tak ide o jednu z najlepších volieb na celom trhu.

www.oneupcomponents.com

 

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu