Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Vesty

Test: Reflexná vesta XLC JE-R01

Ak vás v tejto veste na cestách niekto neuvidí, musí byť slepý. Je však možné, že si vás pomýlia s cestárom (nie cestným cyklistom, ale robotníkom).
Hodnotenie: 4/5
28
Biker
Test: Reflexná vesta XLC JE-R01

Reflexná vesta XLC JE-R01 je skutočne jeden z najreflexnejších kúskov oblečenia, aký  si na bicykel môžete obliecť. Nielenže je celá fluorescenčná žltá, čo je samo o sebe dosť reflexné, sú na nej umiestnené aj ďalšie reflexné prvky.

Na prednej i zadnej strane vesty sú umiestnené 5 cm široké reflexné pásy, ktoré výrazne odrážajú svetlo. V prednej časti je jeden pás, na chrbáte sú tri. Okrem toho je rovnakým reflexným materiálom potiahnutý aj zips a logo.

Čo sa týka viditeľnosti, táto vesta je navrhnutá tak, že ak vás na ceste niekto nevidí, musí byť slepý. Faktom však je, že nejde o dizajnový kúskok pre pekné fotky na instagram a skôr si vás pomýlia s cestárom (nie cestným cyklistom, ale robotníkom).

Celá cesta je vyrobená z jedného, rovnakého materiálu. Polyester na tejto veste však nie je veľmi elastický, takže si treba dať pozor pri výbere veľkosti.  Vesta nie je nepremokavá a ani veľmi vetruvzdorná, čo je trochu škoda, keďže takýto kúsok je skôr vhodný na jesenné jazdy, kedy je už svetla pomenej a vonku je chladnejšie.

Vesta sa dá bez problémov zbaliť do malých rozmerov a v pohode ju strčíte do vrecka cyklistického dresu.

Strih je voľnejší a pri 177cm vysokej postave bola vesta vo veľkosti S možno až príliš voľná. Na strihu vesty sa XLC nevydaril krk, ktorý je lemovaný elastickým pásom a keď si zapnete zips až úplne hore, tento elastický pás trochu nepríjemne sťahuje krk.

Ak však chcete vestu na bežné nosenie a jazdenie po meste, kde neriešite dokonalý fitting a pretekársku aerodynamiku, za skutočne nízku cenu 28 eur dostanete extrémnu dávku reflexných prvkov, ktoré vybijú oči každému, kto vás uvidí.

Viac informácií o produkte nájdete na webe www.xlc.com

Vaše komentáre

Aktuality

14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu