Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Vesty

Test: Reflexná vesta XLC JE-R01

Ak vás v tejto veste na cestách niekto neuvidí, musí byť slepý. Je však možné, že si vás pomýlia s cestárom (nie cestným cyklistom, ale robotníkom).
Hodnotenie: 4/5
28
Biker

Reflexná vesta XLC JE-R01 je skutočne jeden z najreflexnejších kúskov oblečenia, aký  si na bicykel môžete obliecť. Nielenže je celá fluorescenčná žltá, čo je samo o sebe dosť reflexné, sú na nej umiestnené aj ďalšie reflexné prvky.

Na prednej i zadnej strane vesty sú umiestnené 5 cm široké reflexné pásy, ktoré výrazne odrážajú svetlo. V prednej časti je jeden pás, na chrbáte sú tri. Okrem toho je rovnakým reflexným materiálom potiahnutý aj zips a logo.

Čo sa týka viditeľnosti, táto vesta je navrhnutá tak, že ak vás na ceste niekto nevidí, musí byť slepý. Faktom však je, že nejde o dizajnový kúskok pre pekné fotky na instagram a skôr si vás pomýlia s cestárom (nie cestným cyklistom, ale robotníkom).

Celá cesta je vyrobená z jedného, rovnakého materiálu. Polyester na tejto veste však nie je veľmi elastický, takže si treba dať pozor pri výbere veľkosti.  Vesta nie je nepremokavá a ani veľmi vetruvzdorná, čo je trochu škoda, keďže takýto kúsok je skôr vhodný na jesenné jazdy, kedy je už svetla pomenej a vonku je chladnejšie.

Vesta sa dá bez problémov zbaliť do malých rozmerov a v pohode ju strčíte do vrecka cyklistického dresu.

Strih je voľnejší a pri 177cm vysokej postave bola vesta vo veľkosti S možno až príliš voľná. Na strihu vesty sa XLC nevydaril krk, ktorý je lemovaný elastickým pásom a keď si zapnete zips až úplne hore, tento elastický pás trochu nepríjemne sťahuje krk.

Ak však chcete vestu na bežné nosenie a jazdenie po meste, kde neriešite dokonalý fitting a pretekársku aerodynamiku, za skutočne nízku cenu 28 eur dostanete extrémnu dávku reflexných prvkov, ktoré vybijú oči každému, kto vás uvidí.

Viac informácií o produkte nájdete na webe www.xlc.com

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu