Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Pumpy

Test: Mini pumpa XLC PU-A10

Hodnotenie: 4/5
23
Biker

Mini pumpa PU-A10 od XLC je skutočne malá a ľahká, váži 75 gramov a na dĺžku má 190 mm, aj keď nemecký výrobca ju ponúka aj v dlhšej, 240mm verzii.

Fakt, že je taká malá, je však jej veľkou výhodou, pretože ju nemusíte nosiť v držiaku, ktorý sa upevňuje pod košík na fľašu. Jednoducho ju strčíte do vrecka alebo ľadvinky. V pumpe je zastrčená hadička, takže fúkanie je pohodlné. Hliníkové telo aj piest pumpy sú dosť hrubé, takže fúkanie ide rýchlo.

Tlakový limit je 6 barov, takže je použiteľná na horský i cestný bicykel. Hadička má na konci hlavicu, ktorá sa malou skrutkou jednoducho prepína z presty na schrader.

Keďže na autoventil je hlavica naskrutkovaná, drží bez problémov pevne a po odskrutkovaní nestratíte takmer žiadny vzduch. Na presta ventile však nedrží až tak pevne, takže počas fúkania musíte hlavu upevniť na ventil aj viackrát.

Po zasunutí hadičky dovnútra hlavica trčí z pumpy a ak by ste nosili pumpu upevnenú na bicykli, pri jazde v teréne by z pumpy vyskakovala.

Spracovanie pumpy je však pevné, fúkanie pohodlné a v pieste nie je žiadna vôľa. XLC PU-A10 je praktická a skutočne malá pumpa s veľmi kvalitným vyhotovením za dobrú cenu.

www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu