Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Bontrager Quantum MIPS

Hodnotenie: 3.5/5
110
Biker

Podobne ako helma od Leattu aj táto pôsobila na hlave mierne kužeľovito – smerom nahor sa zužovala. Preto sa nám ju nepodarilo nasadiť tak, aby sa aj vrchná strana dotýkala hlavy. Na hlave teda sedela celkom vysoko. Napriek tomu nás však nikde netlačila a bola pohodlná.

Jediná menej pohodlná časť je retenčná kolíska, do ktorej sa vedia zachytiť vlasy. Voliči ĽSNS, samozrejme, problém mať nebudú. V tejto cenovej hladine poteší aj vrstva MIPS, hoci na to, aby ste dostali aj luxusnú technológiu WaveCel exkluzívnu pre Bontrager, si budete musieť priplatiť za drahší model.

Šilt síce nie je výškovo nastaviteľný, a tak si podeň neodložíte zjazdové okuliare, keď ich práve nemáte na očiach, no zároveň ani nezasahuje do zorného poľa. Nasadené zjazdové okuliare si s helmou nijak nezavadzajú a nemali sme žiaden problém ani s väčšími klasickými slnečnými.

Napriek veľkým vetracím otvorom, ktoré vyzerajú účinne, sa helma na pomalých výšľapoch dokáže celkom zahriať. Na hlave však pôsobí napriek nie veľmi nízkej hmotnosti ľahko a pohodlne a dobre známe koliesko Boa na utiahnutie funguje veľmi dobre a dá sa aj počas jazdy jemne doladiť s pekne citeľnými odstupňovanými cvaknutiami.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu