Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma iXS Trail RS Evo

Hodnotenie: 2.5/5
97,90
Biker

Táto helma sedí na hlave pekne nízko bez ohľadu na to, ako nastavíte retenčnú kolísku. Nepríjemné je len to, že vyššie zjazdové okuliare pod ňu pre nízko siahajúcu prednú časť možno nedostanete. Budú totiž buď tlačiť helmu nahor, alebo tlačiť na nose.

Klasické okuliare fungujú o niečo lepšie, no nožičky tých, s ktorými sme ju testovali my, si zase zavadzali s retenčnou kolískou. Inak však sedí pohodlne a napriek celkom štedrému priestoru vnútri sa na hlave ani počas jazdy v rozbitom teréne nekýve.

Počas zjazdu aj šliapania do strmého kopca, keď má jazdec sklonenú hlavu, sme však v zornom poli vnímali spomínaný nízko spustený spodný okraj helmy. Šilt, naopak, nezavadzal vôbec a je navrhnutý tak, aby sa v prípade pádu odpojil.

Mäkké polstrovanie dokáže dobre sať vlhkosť, a tak sme nemali skoro žiaden problém s tým, že by nám stekal pot do očí. Pomáha tu aj veľmi dobré odvetrávanie s dokopy 22 vetracími otvormi.

Za túto cenovku síce dostanete kompletne pokrytú penu EPS aj po spodných okrajoch, no na trhu sú aj podobne drahé konkurenčné výrobky, ktoré už majú MIPS alebo podobný bezpečnostný systém. Keby helma vpredu nesiahala tak nízko, jednoznačne by skončila s oveľa lepším hodnotením.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu