Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Vanesa Petrovská suverénne vyhrala preteky poháru Rookies Cup v Steinachu

Iba 15-ročná zjazdárka mala najrýchlejší čas zo všetkých žien.
Martin Sarvaš

Mladá slovenská zjazdárka Vanesa Petrovská suverénne vyhrala jediné tohtoročné preteky poháru Specialized RockShox Rookies Cup. Petrovská zvíťazila so 14-sekundovým náskokom pred Švajčiarkou Sophie Onions.

Na štartovné pole pretekov sa vrátila iba nedávno, pretože ju v úvode sezóny na niekoľko mesiacov vyradilo zranenie.

Iba 15-ročná zjazdárka tímu Deem Racing bola v nemeckom Steinachu najrýchlejšia nielen vo svojej kategórii do 17 resp. do 19 rokov, ale mala najlepší čas aj spomedzi všetkých žien.

Prečítajte si tiež

„Prvé a jediné preteky poháru Rookies  Cup tento rok boli skvelé. Celý víkend to bola zábava a podarilo sa mi získať prvé miesto,“ píše Vanesa Petrovská.

„Prvé medzinárodné preteky pre našich reprezentantov Vanesa Petrovská a Kamil Fabry sú za nami. Vanesa po zranení opäť ukázala svoju formu a vo finálovej jazde zajazdila pekelný čas 2:37 v kategórií U17/U19 pričom si zlepšila čas o 6 sekúnd oproti semifinálovej jazde. So svojim časom opäť porazila všetky ženské kategórie,“ píše manažér tímu Miroslav Šustr.

„Kamil so svojim časom 2:33 obsadil v kategórii Open Junior U19 8. priečku. A Filip Tichý s časom 2:31 obsadil v kategórii Pro U17 10. miesto. Vieme kde máme nedostatky, na ktorých vieme zaparacovať,“ dodal Šustr.

Výsledky

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu