Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Opravy a údržba

Návod: Ako opraviť defekt na bezdušovom plášti

Lebo všetci veľmi dobre poznáme ten pocit, keď vám v lese zrazu z kolesa začne striekať mlieko.
Biker

Ak jazdíte na bezdúšákoch, mali by ste so sebou nosiť sadu na opravu. Ide o gumené knôty, ktoré jednoducho zredukujú veľkosť diery natoľko, aby ju dokázalo tesniace mlieko utesniť. Na trhu sú rôzne hrúbky aj dĺžky a do jednej diery ich môžete použiť viacero.

Postup na opravu defektu:

1. Nájdite dieru, či už s namontovaným, alebo odmontovaným kolesom. Otáčajte ho a snažte sa započuť unikajúci vzduch. Ak je diera väčšia, nájdete ju ľahšie. Unikajúci vzduch z tých menších ucítite viac na perách alebo na líci.

2. Pretočte koleso tak, aby bola diera najnižšie. Tesniace mlieko tak stečie k diere a bude najvyššia šanca, že ju utesní. Počkajte pár desiatok sekúnd a potom skúste plášť znovu nafúkať.

3. Ak mlieko začne prskať cez dieru von, je príliš veľká na to, aby ju utesnilo. Na scénu prichádza sada na opravu bezdušákov. Otočte koleso tak, aby bola diera hore. Zabránite tak vytekaniu tesniaceho prostriedku.

4. Do hrotu aplikátora z opravnej sady vložte tesniaci knôt. Knôt by ste mali vložiť presne do stredu. Rôzne veľké diery si vyžadujú rôzne hrúbky alebo viacero knôtov naraz.

5. Hrot spolu s knôtom prepchajte dierou tak, aby zostalo trčať len 5 mm z každej strany knôtu.

6. Oba konce knôtu pevne pritlačte prstami o plášť. Potom pomaly a opatrne vytiahnite hrot aplikátora z plášťa.

7. Otočte koleso tak, aby bola diera najnižšie, počkajte, kým tesniace mlieko utesní dieru s knôtom, a koleso znovu nafúkajte. Konce knôtu nemusíte odrezať – môžete ich nechať trčať.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu