Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kvízy

Kvíz: Poznáte obdivuhodné i absurdné svetové rekordy cyklistiky?

Viete, aký je svetový rekord v jazde na bicykli okolo Zeme? Aké je najrýchlejšie wheelie? Alebo ako najhlbšie sa ponoril človek na bicykli pod vodou? Otestujte sa v kvíze a dozviete sa skutočne zaujímavé fakty o cyklistických rekordoch.
Biker
0%

Aký je svetový rekord v počte najazdených kilometroch za 1 hodinu?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Talian Filippo Ganna prekonal nielen predošlý rekord jeho kolegu z Ineosu Dana Bighama (55,548 km/h), ale prekonal aj Chrisa Boardmana, ktorého rekordný pokus 56,375 km z roku 1996 UCI vyradila pre nepovolenú výbavu i polohu "supermana".

Aký je svetový rekord v počte metrov najazdených na trenažéri za 1 minútu?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Tento podivný rekord drží Španiel Miguel Ángel Castro Rodríguez, ktorí najprv v roku 2009 vytvoril prvý rekord 2040 metrov a o šesť rokov neskôr prekonal sám seba na 3060 metrov. Znamená to, že počas minúty šliapal priemernou rýchlosťou 183,6 km/h.

Aký je svetový rekord v počte nastúpaných metrov za 48 hodín?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Američan Craig Cannon nastúpal šialených 29 623 metrov v Berkeley v Kalifornii medzi 7. a 9. augustom v roku 2015.

Aký je svetový rekord v jazde na bicykli okolo Zeme? (počet dní)

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Pravidlá Guinnessovej knihy rekordov stanovili, že na jazdu okolo Zeme je potrebné najazdiť minimálne 29-tisíc kilometrov a hodiny sa nezastavujú ani počas čakania na lietadlá. Mark Beaumont objazdil na bicykli okolo Zeme za 79 dní. V roku 2015 tak zásadným spôsobom prekonal vtedajší rekord Andrewa Nicholsona 123 dní.

Aký je rekord v najrýchlejšom wheelie na svete?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Držiteľom tohto rekordu je Bobby Root, ktorý ho dosiahol v roku 2001. Aj keď sa nazýva rekordom v najrýchlejšom wheelie, presnejšie by bolo najrýchlejší manual, keďže pri tom nepedáloval. Do rýchlosti 138,5 km/h sa rozbehol za autom a následne zdvihol predné koleso na 9,75 metra.

Aký je svetový rekord v počte najazdených kilometroch za 24 hodín?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Rekord vytvoril Rakúšan Christoph Strasser, keď na Velodrome Suisse najazdil neuveriteľných 3767 kôl, pričom jedno kolo má dĺžku 250 metrov. Jeho priemerná rýchlosť bola 39,4 km/h. Okrem toho drží rekord aj v počte najazdených kilometrov za deň vonku - 896,173 km.

Aký je svetový rekord v počte najazdených kilometrov za 1 rok?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Tento rekord drží žena. V roku 2017 najazdila Američanka Amanda Coker neuveriteľných 139 269 km, čím prekonala dovtedy najlepšieho muža Kurta Searvogela s 122 432 km.

Aký je svetový rekord dosiahnutej v rýchlosti na bicykli?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Denise Mueller-Korenek stanovila nový svetový rekord v rýchlosti na bicykli na 296 km/h, čím pokorila predošlú najvyššiu rýchlosť na bicykli (269 km/h) až o 27 km/h. Na rýchlosť 161 km/h ju dostalo auto, od ktorého sa nasledovne odpojila a trvalo približne 8 km, šliapania, kým sa dostala na rekordnú rýchlosť 296 km/h. Denise išla v kryte za špeciálne upraveným autom pre minimalizovanie odporu.

Aký je svetový rekord v hĺbke pod vodou, do ktorej sa ponoril človek s bicyklom?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Cyklisto-potápačovým rekordérom je Talian Vittorio Innocente a s 66,5 metrami ho drží už od roku 2008, takže ak tu máme nejakých fanúšikov potápania aj cyklistiky, máte výzvu!

Aký je svetový rekord vo vzdialenosti najazdenej na bicykli dozadu?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Austrálčan Andrew Hellinga najazdil chrbtom otočený 337,6 km a trvalo mu to presne 24 hodín. Predstavte si to, sedieť 24 hodín na riadidlách bicyklu.

Aký je rekord vo vzdialenosti najazdenej na bicykli pod vodou?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Ďalší absurdný svetový rekord drží Nemec Jens Stotzner, ktorý v roku 2013 najazdil na bicykli 78 kôl na 86-metrovom okruhu pod vodou.

Aký je svetový rekord vo vzdialenosti najazdenej na bicykli bez držania riadidiel?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Ind Vignesh Kumar najazdil v roku 2017 bez držania riadidiel 122 km na domácom antukovom okruhu v meste Tamil Nadu.

Aký je svetový rekord v najväčšej vzdialenosti najazdenej za 1 hodinu na rikši?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Austrálčan Nigel Barker vytvoril tento podivný svetový rekord iba nedávno, na konci decembra 2019, kedy v austrálskom meste Croydon najazdil na rikši 17,7 km. Nigel vraj vždy túžil dosiahnuť Guinnessov rekord, tak sa teraz môže chváliť.

Cyklistické rekordy

Zdieľajte svoje výsledky s priateľmi

Vaše komentáre

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu