Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Fox Flux MIPS

Hodnotenie: 4/5
117
Biker
Test: Helma Fox Flux MIPS

Dizajnom sa pravdepodobne netrafí do vkusu každému, no ak sa vám páči, jej vnútorný tvar a miera odvetrávania z nej robia jednu z tých, ktoré sa oplatí zvážiť.

Na hlave sedí dosť vysoko, čo však pomáha s prietokom vzduchu napriek tomu, že je jednou z najťažších z celého testu. Ani na pomalých technických výšľapoch v nej nebolo príliš teplo.

Zadná časť siaha dostatočne nízko na zátylok a vertikálne nastaviteľná retenčná kolíska dolieha na hlavu presne tam, kde má. Polstrovanie nie je zbytočne hrubé, no aj tak je mimoriadne pohodlné a helma nikde na hlave netlačí.

Šilt je nastaviteľný, no nie najľahší. V najvyššej pozícii navyše nelícuje so zvyškom helmy a vyzerá smiešne. Pracka Fidlock je magnetická, no nedarí sa jej úplne rovnomerne rozložiť napätie popruhov pod bradou.

  • Hmotnosť 397 g
  • Veľkosti XS/S, S/M*, L/XL

www.foxracing.sk

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu